Jakie obostrzenia na majówkę? Rzecznik rządu nie ma złudzeń. Zdradził też kolejność odmrażania branż

Piotr Muller
Autor: Tomasz radzik Piotr Muller

Rząd ma dziś ogłosić szczegóły luzowania obostrzeń od przyszłego tygodnia. Z tej okazji rzecznik rządu Piotr Müller w środowy poranek gościł w Polsat News. Choć nie zdradził on, czego konkretnie możemy się spodziewać, to szczerze przyznał, że jakiegoś większego poluzowania na zbliżający się weekend majowy nie należy się jednak spodziewać. Dodał przy tym, że poszczególne branże będą "odmrażane" w odwrotnej kolejności względem wprowadzania nowych restrykcji.

W środę rząd ma przedstawić nowe zasady bezpieczeństwa. Spada liczba zakażeń, a także pacjentów w szpitalach, jednocześnie przyspiesza akcja szczepień, dlatego można spodziewać się zniesienia niektórych restrykcji. Z wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia wynika, że obostrzenia będą luzowane regionalnie - w poszczególnych województwach, a nie jednocześnie w całym kraju. Zapytany o tę kwestię w Polsat News Piotr Müller potwierdził, że istotnie już dziś odbędzie się konferencja prasowa na ten temat. Prowadzący rozmowę zapytał zatem, czy np. w czasie weekendu majowego otwarte będą ogródki restauracyjne. - Jeżeli chodzi o kwestie związaną z obostrzeniami, to dzisiaj będziemy o tym dyskutować. Perspektywa weekendu majowego to jeszcze jest niestety zbyt duże oczekiwanie, żeby jakieś szerokie poluzowanie się pojawiło - szczerze przyznał rzecznik rządu.

Sedno Sprawy - Piotr Müller

Jak dodał, "od przyszłego poniedziałku kilka rzeczy zostanie skorygowanych". Dopytywany zatem o to, których branż będzie dotyczyło ewentualne poluzowanie, Müller odpowiedział, że "można spojrzeć na to, w jakiej kolejności były te sektory zamykane". Jak powiedział, rząd chce stosować zasadę odwrotnej kolejności. Czy nastąpi chociaż poluzowanie restrykcji obowiązujących na świeżym powietrzu? Tu również Müller rozwiał nadzieję osób im niechętnych. - Rada Medyczna, w której skład wchodzą profesorowie medycyny od wirusologów po innych specjalistów nie rekomendowała takiego działania. Jeżeli mamy się opierać na jakichś rekomendacjach, to właśnie osób, które zajmują się zawodowo kwestiami medycznymi - stwierdził krótko.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze