Stanowcze słowa Jędraszewskiego. O polskich politykach tak jeszcze nie mówił

Arcybiskup Metropolita krakowski Marek Jędraszewski
Autor: Łukasz Gągulski

Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił wywiadu tygodnikowi "Niedziela". Duchowny zabrał głos w sprawie polskiej polityki oraz tego, jak Kościół będzie musiał sobie radzić z sytuacją po epidemii koronawirusa. - Z powodu pandemii wiele więzów zostało naruszonych, m.in. także na skutek katechezy on-line. Myślę, że teraz ci młodzi zatęsknią za swoim katechetą, za swoim kościołem – i powrócą - przyznał hierarcha.

Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił wywiadu tygodnikowi "Niedziela". Duchowny był pytany m.in. o to, czy Kościół powinien reagować na to, co się dzieje w polskiej polityce. Duchowny stwierdził, że od tego są inne instytucje, zaś Kościół powinien skupiać się na swojej misji. - Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce. Od tego są w naszym państwie parlament i Najwyższa Izba Kontroli. Zadaniem Kościoła natomiast jest głosić Ewangelię i stać na straży dobra wspólnego oraz narodu polskiego ochrzczonego w 966 r., czyli 1055 lat temu - ocenił. Duchowny był również pytany o to, jakie wyzwania będą stały przed Kościołem po skończeniu epidemii koronawirusa. - Z pewnością będziemy musieli szukać nowych dróg dotarcia do młodych. Presja wywierana na nich, aby odeszli od Kościoła, od sakramentów, od tego, czym żyje Kościół, jest ogromna. Pandemia uwidoczniła to, że młodzież znalazła się w trudnej sytuacji, ale nie jest to raz na zawsze utworzony obraz +Kościoła popandemicznego+, lecz wielkie wyzwanie duszpasterskie, by młodzi ludzie mogli dostrzec w Osobie Chrystusa dla siebie: drogę, prawdę i życie - ocenił.

NIE PRZEGAP: Arcybiskup Jędraszewski PRZERAŻONY zachowaniem wielu Polaków! Mówił o dramatycznych aktach

„LGBT to ludzie”. Protest przeciwko słowom abp. Marka Jędraszewskiego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze