Arcybiskup Jędraszewski PRZERAŻONY zachowaniem wielu Polaków! Mówił o dramatycznych aktach

2021-03-14 16:59
Arcybiskup Jędraszewski: Wzywam do podjęcia postu i modlitwy za życie
Autor: archiwum se.pl

Mocne słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski w czasie pokutnej modlitwy kapłanów Archidiecezji Krakowskiej w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zwrócił uwagę na bardzo ważny problem.

W niedzielę metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zabrał głos w sprawie apostazji. Podczas modlitwy w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej powiedział, że w 2020 roku w Archidiecezji Krakowskiej o apostazję wystąpiło aż 445 osób! Rok wcześniej był 123 wnioski, a jeszcze wcześniej około 50. Skala jest więc zatrważająca.

- Proszę was, róbcie wszystko, aby ten dramatyczny akt odejścia był jednocześnie pierwszym dniem powrotu, bo Kościół jest miłującą matką, bo Kościół to jest także ten ojciec czekający na powrót marnotrawnego syna, gotów wybiec na spotkanie. To jest Kościół, którego macie być pokornymi świadkami - powiedział abp Jędraszewski, cytowany przez "Polska Times".

Czytaj: Co to jest apostazja? Jak wystąpić z Kościoła? Tak wygląda złożona procedura [ZASADY]

Metropolita krakowski podkreślił, że Wielki Post to dobry moment, aby "powrócić do Boga". W swoich słowach wielokrotnie odwoływał się do do wezwania z Księgi proroka Ozeasza.

„LGBT to ludzie”. Protest przeciwko słowom abp. Marka Jędraszewskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE