Lewica oszaleje z wściekłości. Jędraszewski dostał za coś takiego nagrodę! Arcybiskup wysłuchiwał fali komplementów [ZDJĘCIA]

2021-03-06 20:43 bw
Lewica oszaleje z wściekłości. Jędraszewski dostał za coś takiego nagrodę! Arcybiskup wysłuchiwał fali komplementów
Autor: Archidiecezja Krakowska

Arcybiskup Marek Jędraszewski otrzymał główną nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "Feniks Złoty 2020". Uzasadnienie w oczach wielu budzi jednak poważne kontrowersje. Lewica oszaleje z wściekłości! Arcybiskup wysłuchiwał fali komplementów, a później - po odebraniu statuetki - dumnie przemawiał. O co chodzi? Poznajcie szczegóły i zobaczcie zdjęcia z gali wręczenia nagród.

Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski został uhonorowany nagrodą "Feniks Złoty 2020". - Tradycyjnie nagrody przyznawano podczas odbywających się na wiosnę Targów Wydawców Katolickich. W tym roku ze względu na pandemię uroczysta gala została przeniesiona na marzec. Spośród ponad 350 tytułów zgłoszonych przez wydawców członkowie Kapituły Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS dokonali ostatecznego wyboru publikacji w ramach poszczególnych kategorii konkursowych i wybrali najbardziej wyjątkowe pozycje - informuje Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.  – Jestem bardzo wdzięczny Stowarzyszeniu Wydawców Katolickich, że przez promocję wspaniałych dzieł polskiej kultury, pozwala się wielu nowym pokoleniom Polaków zakorzeniać się w jej najwybitniejszych dziełach i dzięki temu na nowo wyłaniać się z polskiej Ojczyzny – mówił arcybiskup Jędraszewski, odbierając nagrodę.

"Złoty Feniks 2020" dla arcybiskupa Jędraszewskiego. Uzasadnienie budzi kontrowersje

Uzasadnienie wyboru osoby, która otrzymała główną nagrodę "Złoty Feniks 2020", budzi w oczach niektórych kontrowersje. Lewica z pewnością oszaleje z wściekłości! Czytamy między innymi o... walce z gender i LGBT. "Jest kapłanem, który nie boi się medialnych ataków, co więcej w wielu sytuacjach odważnie i nieugięcie idzie pod prąd. W ślad za papieżem pokazuje, że trzeba myśleć, to znaczy opisywać rzeczywistość, walczyć o prawdę, nie szukać wrogów, ale pokazywać nowe lub stare, lecz ubrane w nowe szaty ideologie: gender, LGBT, skrajny feminizm, aborcjonizm, antyludzki ekologizm, które są groźne dla człowieka i ludzkiej cywilizacji. Pozostaje trwałym filarem, niepodważalnym i autentycznym autorytetem, przede wszystkim zaś duchowym przewodnikiem dla potrzebujących wsparcia ludzi Kościoła", pisali w uzasadnieniu Nagrody członkowie Kapituły.

"Złoty Feniks 2020" dla arcybiskupa Jędraszewskiego. Prezes zarządu zabrał głos

– Ideą konkursu jest prezentacja najciekawszych i najlepszych publikacji o tematyce religijnej, wyjście naprzeciw oczekiwaniom czytelników: głębokiej potrzeby kontaktu z książką wartościową, mądrą, niosącą ze sobą określone wartości, poszukiwane przez ludzi wierzących. Niezmiernie raduje również stale podnoszący się poziom merytoryczny i edytorski publikacji zgłaszanych do konkursu. Coraz częściej mamy do czynienia z książką religijną – literacką, naukową czy historyczną jako wartością samą w sobie, także dzięki jej walorom estetycznym – komentuje ks. Roman Szpakowski SDB, prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

"Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS została przyznana po raz pierwszy w 1999 roku, choć już rok wcześniej wydawcy katoliccy z okazji odbywających się na warszawskich Stegnach III Targów Wydawców Katolickich przyznali swe pierwsze wyróżnienia i nagrody. Rok później, w drugim roku istnienia nagrody, dla podkreślenia odradzania się literatury religijnej, przez wiele lat marginalizowanej, spychanej do kościelnego undergroundu lub wprost prześladowanej przez totalitarny system komunistyczny, oraz z uwagi na budzenie się do życia wydawnictw katolickich, które wcześniej nie mogły normalnie funkcjonować z powodów wymienionych już wyżej, postanowiono, iż ta nagroda honorująca wybitne osiągnięcia edytorskie z zakresu literatury religijnej będzie nosiła miano FENIKSA", przypomina Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej. 

Wypadek ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE