Kraków: ZNIEWAŻYŁA czarnoskórego obcokrajowca! Została zatrzymana przez policję

2021-03-05 17:06 PAP ON
Policjanci z Kutna mają dystans i wielkie serca! My psy musimy trzymać się razem
Autor: pixabay.com, CC0 fot. cocoparisienne

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi młodej mieszkance Krakowa za znieważenie obcokrajowca - 51-letniego obywatela Mali - z powodu jego przynależności rasowej - podała w piątek małopolska policja.

51-letni obcokrajowiec zgłosił się na policję, mówiąc, że chwilę wcześniej w centrum miasta został znieważony przez młodą kobietę. 22-latka miała wyzywać i ubliżać obcokrajowcowi z powodu jego przynależności rasowej.

Zobacz: Powiat oświęcimski: Kierowca miał dwa promile alkoholu. Jechał odebrać dziecko ze szkoły!

"Po przybyciu na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który opisał całą sytuację oraz podał rysopis kobiety, a następnie wskazał kierunek, w którym się oddaliła. Mundurowi natychmiast przystąpili do sprawdzenia pobliskich ulic, szukając osoby o podanym wyglądzie" - podał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Zobacz: Myślenice: Młodzi ludzie SPROFANOWALI kościół i ZNISZCZYLI zabytek! Wszystko nagrali!

Niedługo później funkcjonariusze zauważyli odpowiadającą rysopisowi kobietę, którą wylegitymowali, a następnie zatrzymali. Mężczyzna potwierdził, że jest to osoba, która go znieważyła. "22-latka po zebraniu materiału dowodowego usłyszała 1 marca zarzut publicznego znieważenia z powodu przynależności rasowej" - podał rzecznik policji.

Kraków: SZOK! Okradali kościelne skarbonki! Gang rabusiów zatrzymany przez policjantów
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE