Myślenice: Młodzi ludzie SPROFANOWALI kościół i ZNISZCZYLI zabytek! Wszystko nagrali!

2021-03-03 14:13 PAP ON
Łodzianie jeszcze przed koronawirusem OMIJALI KOŚCIÓŁ szerokim łukiem! Badanie ISKK jasno to pokazuje [DANE]
Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos

Czworo młodych ludzi próbowało we wtorek wieczorem wedrzeć się do wnętrza Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej. Kiedy się im nie udało, zaczęli dewastować otoczenie świątyni. Zniszczone zostało m.in. zabytkowe epitafium – poinformował w środę rzecznik prasowy krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.

Sprawa została zgłoszona policji, która zabezpieczyła ślady. "Potwierdzamy, że otrzymaliśmy zgłoszenie i prowadzimy intensywne działa m.in. przesłuchujemy świadków, zabezpieczony został zapis monitoringu" – powiedziała PAP Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Zobacz: Czy krakowianie są zadowoleni z prezydenta Majchrowskiego? Zaskakujący sondaż

Jak ustaliła PAP, zajście trwało ok. pół godziny i zarejestrowały je kamery. Młodzi ludzie, gdy nie udało się im wejść do kościoła, chodzili po murach otaczających świątynię, a butelką uszkodzili znajdujące się na elewacji epitafium.

Według kurii przeprowadzona akcja nie była przypadkowa, o czym świadczy fakt, że sprawcy nagrali zdarzenie telefonem komórkowym. "Mamy nadzieję, że sprawcy profanacji zostaną zatrzymani i pociągnięci do odpowiedzialności" - mówił ks. Michalczewski.

Zobacz: Potężny ATAK koronawirusa! Mnóstwo nowych przypadków zakażeń wirusem COVID-19! Kraków i Małopolska [RAPORT]

To najpoważniejszy incydent na terenie parafii archidiecezji krakowskiej w ostatnim czasie, choć zdarzało się, że na murach świątyń pojawiały się w ostatnich tygodniach różnego rodzaju napisy i symbole.

MATURA 2021 Szczecińscy maturzyści o próbnym egzaminie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE