Czy krakowianie są zadowoleni z prezydenta Majchrowskiego? Zaskakujący sondaż

2021-03-03 9:42 ON
Wybory 2020. Na kogo zagłosuje prezydent Jacek Majchrowski? Będziecie zaskoczeni!
Autor: Łukasz Gągulski

Jak duża część krakowian ocenia pozytywnie prezydenta Jacka Majchrowskiego? Według drugiej części cyklu badań pracowni IBRiS takich mieszkańców jest blisko połowa. To wynik gorszy niż prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz tudzież prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Z badań wynika też jednak, że aż 81 procent krakowian jest zadowolonych z mieszkania w stolicy Małopolski. Z drugiej strony tylko 33 procent mieszkańców uważa, że w Krakowie żyje się lepiej niż w innych miastach.

"Te odpowiedzi opisują m.in. skalę lokalnego patriotyzmu i przywiązania do miejsca zamieszkania i urodzenia. Tu wygrywa Zielona Góra, gdzie twierdząco odpowiedziało ponad 50 proc. respondentów" - przekazał portalowi lifeinkrakow Kamil Smogorzewski, kierownik miejskiego projektu IBRiS.

Zobacz: Kraków najcieplejszym miastem Polski, ale na to zjawisko trzeba uważać! Bardzo NIEBEZPIECZNIE!

Oceny dotyczące tego, jak żyje się w mieście, wpływają na postrzeganie prezydentów miast. Jacka Majchrowskiego pozytywnie ocenia prawie 47 proc. krakowian. To wyniki gorsze od zanotowanych w przypadku prezydentów z poprzedniej części badań – Aleksandry Dulkiewicz (64 proc.) oraz Jacka Sutryka (62 proc.).

Zobacz: Matura próbna 2021: Polski.Mamy arkusze zadań i temat rozprawki! Tutaj sprawdzisz odpowiedzi i arkusze [RELACJA NA ŻYWO]

Zgodnie z opinią autorów badania gorsze oceny prezydenta Krakowa mogą wynikać ze skali problemów, z jakimi boryka się stolica Małopolski. Bolączkami Krakowa są obecnie między innymi smog czy problemy komunikacyjne. W Krakowie najwyżej ocenia się natomiast: bezpieczeństwo (62 proc.), usługi komunalne (77 proc.) oraz ofertę kulturalną (77 proc).

MATURA 2021 Szczecińscy maturzyści o próbnym egzaminie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE