Kraków najcieplejszym miastem Polski, ale na to zjawisko trzeba uważać! Bardzo NIEBEZPIECZNIE!

2021-03-03 7:19 PAP ON
UWAGA, kierowcy! IMGW ostrzega przed gęstą mgłą! Będzie cokolwiek widać?
Autor: gimac1424/cc0/Pixabay.com

Środa będzie ostatnim ciepłym dniem w tym tygodniu. "W wielu miejscach Polski zrobi się bardzo ciepło. Na południowym zachodzie termometry wskażą nawet 15 st. C – przekazał PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek. "Ciepła pogoda utrzyma się jednak jedynie do czwartku, kiedy to na południu będzie jeszcze 11 st. C" - dodał.

"W środę nad razem dla kierowców sporym utrudnieniem będą gęste mgły, miejscami ograniczające widzialność poniżej 200 m" – poinformował synoptyk. "Ponadto, w środę nad ranem czekają nas miejscami także niewielkie lokalne przymrozki, które spowodują, że mgła będzie przymarzać do nawierzchni powodując śliskość na drogach" - dodał.

Zobacz: Wiosna w Krakowie! Aż kilkanaście stopni powyżej zera! Mamy prognozy IMGW

Jednak w ciągu dnia mgły zaczną ustępować, a pogoda zrobi się naprawdę wiosenna. Jak wyjaśnił synoptyk, w środę w niektórych miastach na południu kraju temperatura osiągnie nawet 12-15 st. C. "Najcieplejszymi miastami w kraju będą w środę: Kraków, Katowice, Opole, Wrocław i Zielona Góra" – wskazał Ogórek.

Na pozostałym obszarze kraju nieco chłodniej. "W środę w całym kraju będzie ciepło z wyjątkiem północnego wschodu i obszarów położonych nad samym morzem, gdzie temperatura maksymalnie będzie sięgać 8 st. C" – dodał synoptyk.

Zobacz: Manhattan w Krakowie?! Niebawem to możliwe! Trwają prace nad dzielnicą wieżowców

Zastrzegł przy tym, że najzimniej będzie w tych regionach, gdzie będą się utrzymywać zachmurzenie: a więc na północy i północnym-wschodzie. "Tutaj prognozujemy maksymalne najniższe wartości na poziomie około +4 st. C" - wyjaśnił. Zwrócił jednocześnie uwagę, że różnica temperatur między chłodniejszą Północą, a cieplejszym Południem Polski, może wynieść nawet około 10 st. C.

"Ciepła pogoda utrzyma się jednak niestety jedynie do czwartku" – poinformował Szymon Ogórek. Jak wyjaśnił, już w czwartek rozpocznie się zmiana pogody związana z nasunięciem się chłodnego frontu atmosferycznego na północ kraju. "W tych regionach pojawią się także opady deszczu i deszczu ze śniegiem" - wskazał.

Zobacz: Krakowscy studenci mogą rozwiązać problem... KOSMICZNYCH śmieci! Wiemy, jak chcą to zrobić

Zaznaczył, że w piątek chłodny front wraz z aurą zimnego powietrza zacznie przesuwać się na pozostałą część kraju. "Od piątku już w całej Polsce odczujemy duże ochłodzenie" – poinformował synoptyk. Jak dodał, w piątek na południu kraju należy spodziewać się także opadów mokrego śniegu.

Synoptyk wyjaśnił, że zimna aura utrzyma się nad Polską przez cały weekend, aż do początku przyszłego tygodnia.

MATURA 2021 Szczecińscy maturzyści o próbnym egzaminie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE