Powiat oświęcimski: Kierowca miał dwa promile alkoholu. Jechał odebrać dziecko ze szkoły!

2021-03-05 16:24 PAP ON
Bełchatów: Ile mieszkańcy przepili w pandemii? WYPITO alkoholu za GRUBE MILIONY!
Autor: Pixabay/ geralt

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 44–latka z Osieka, który mając dwa promile alkoholu w organizmie, jechał wraz z żoną odebrać dziecko ze szkoły – poinformowała w piątek rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

"Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego seata, którego tor jazdy sugerował, że za kierownicą może znajdować się nietrzeźwy. Od 44–letniego kierującego wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2 promile alkoholu. Wraz z żoną jako pasażerką jechali odebrać syna ze szkoły" – zrelacjonowała Jurecka.

Zobacz: Myślenice: Młodzi ludzie SPROFANOWALI kościół i ZNISZCZYLI zabytek! Wszystko nagrali!

Mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

"Apelujemy do kierowców o zachowanie trzeźwości. Rodziny i osoby postronne prosimy, by nie wahały się reagować w sytuacjach, gdy widzą, iż za kierownicę wsiada nietrzeźwy" – powiedziała Małgorzata Jurecka.

Zobacz: Matura próbna 2021: Język angielski, podstawowy. Trwają kolejne egzaminy! [RELACJA NA ŻYWO]

Kraków. Znaleźli na mrozie psa ze ZWIĄZANYM PYSKIEM!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE