Niepełnosprawny pasażer wyrzucony z pociągu PKP! To znany polityk i aktywista. "Zostałem SIŁOWO wyniesiony"

2021-03-06 18:53 Bartosz Wojsa
Niepełnosprawny pasażer wyrzucony z pociągu PKP! To znany polityk i aktywista. Zostałem SIŁOWO wyniesiony
Autor: East News Niepełnosprawny pasażer wyrzucony z pociągu PKP! To znany polityk i aktywista. "Zostałem SIŁOWO wyniesiony"

Bawer Aondo-Akaa, znany polityk i działacz na rzecz osób niepełnosprawnych, został wyrzucony z pociągu PKP. Jak twierdzi, użyto wobec niego siły, bo "obsługa nie życzyła sobie pasażera z niepełnosprawnością". Rozpętała się niemała afera! PKP wydało już oświadczenie w tej sprawie, w którym tłumaczy przyczynę wyproszenia polityka z pociągu.

"Zostałem przed chwilą siłowo wyniesiony z pociągu, ponieważ obsługa nie życzyła sobie pasażera z niepełnosprawnością", taki wpis na Facebooku zamieścił znany polityk i działacz na rzecz osób niepełnosprawnych, Bawer Aondo-Akaa. Zaapelował on jednocześnie o pomoc w dotarciu na miejsce. "Jestem już w samochodzie, w drodze do Wrocławia. Dziękuję wszystkim za pomoc. Na służbowe spotkanie zdążę, sprawy tak nie zostawię", dodał krótko po zamieszczeniu wpisu. Okazuje się, że polityk rzeczywiście został wyproszony z pociągu PKP, który miał przetransportować polityka z Krakowa do Wrocławia. Dlaczego pracownicy nie pozwolili mu na przejazd? PKP wydało specjalne oświadczenie w tej sprawie po burzy, jaka rozpętała się w mediach społecznościowych. Tłumaczenia rzucają inne światło na sprawę. 

Bawer Aondo-Akaa wyrzucony z pociągu. PKP tłumaczy to restrykcjami covidowymi

Całą sytuację PKP tłumaczy restrykcjami covidowymi. "W pociągu IC 3512, którym chciał odbyć przejazd podróżny z Krakowa do Wrocławia, był już osiągnięty limit 50 proc. miejsc do siedzenia, tym samym drużyna konduktorska nie mogła sprzedać biletu. Limit ten obowiązuje zgodnie z przepisami prawa", czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze. To nie wszystko. "Pociąg ten w swoim zestawieniu nie prowadzi wagonu dostosowanego do przewozu i potrzeb osób poruszających się na wózku. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym", powiadomiło PKP. Pełne oświadczenie znajdziecie poniżej. 

Wypadek ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE