Najnowszy sondaż. Donald Tusk będzie wstrząśnięty! Polacy go nie chcą

2021-06-14 6:33
Donald Tusk
Autor: MARCIN GADOMSKI Donald Tusk

Najnowszy sondaż Instytutu Pollster dla „Super Expressu” z pewnością nie spodoba się Donaldowi Tuskowi (64 l.). Ostatnio coraz głośniej mówi się o powrocie do polskiej polityki byłego premiera, który miałby pomóc w zjednoczeniu opozycji i stanąć na jej czele. Okazuje się jednak, że wyborcy wcale tego nie chcą. Znany politolog wie, dlaczego Polacy odwrócili się od Donalda Tuska. – To polityk po przejściach – ocenia prof. Kazimierz Kik (74 l.) i wskazuje, który moment politycznej kariery byłego premiera zdecydował o tym, że dziś wyborcy nie widzą w nim przyszłego lidera opozycji.

Najnowszy sondaż "Super Expressu" przynosi fatalne wieści dla Donalda Tuska, który w niedawnym wywiadzie dla TVN24 mówił: „mentalnie, emocjonalnie, życiowo jestem gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw” i dodał, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Już dziś ma dojść do spotkania przewodniczącego PO Borysa Budki (43 l.) z byłym szefem rządu, podczas którego politycy będą rozmawiać o roli, jaką Tusk mógłby odegrać na krajowym podwórku.

Nie przegap: Tusk wygryzie Budkę i zostanie szefem PO?! "Ma moje poparcie"

Wyborcy nie chcą jednak, żeby b. premier stanął na czele opozycji. Dlaczego? – To polityk po przejściach. Widać wyraźnie, że to część aktywu partyjnego Platformy Obywatelskiej chciałaby powrotu Tuska, ale nie elektorat. Tak się złożyło, że kiedyś, kiedy był premierem i kiedy duża część Polaków stawiała na PO, zostawił wyborców i wyjechał do Brukseli. Drugi raz nie ma już tego zaufania – komentuje wyniki sondażu prof. Kazimierz Kik.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 5–6 czerwca 2021 r. na reprezentatywnej próbie 1047 dorosłych Polaków.

Donald Tusk sondaż
Autor: Super Express Donald Tusk sondaż
Express Biedrzyckiej - Sławomir Neumann: Wsparcie Tuska jest potrzebne Borysowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE