Tusk zastąpi Budkę? Ujawniamy kulisy nocnej narady polityków PO. Te słowa mówią wszystko

Wybory w Rzeszowie. Borys Budka
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Wybory w Rzeszowie. Borys Budka

Borys Budka straci fotel szefa PO? Burzliwy przebieg miało nocne spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Jak dowiedział się „Super Express”, Borys Budka (43 l.) był ostro krytykowany przez partyjnych kolegów. Politycy PO z którymi rozmawialiśmy, w fotelu szefa partii najchętniej widzieliby Donalda Tuska (64 l.) albo Rafała Trzaskowskiego (49 l.). – Budka się kompletnie nie nadaje – słyszymy od senatora PO Antoniego Mężydły (67 l.). Ciąg dalszy wojny w Platformie!

Budka pod ostrzałem partyjnych kolegów

Borys Budka zwołał naradę parlamentarzystów PO w sprawie napięć w partii po upublicznieniu listu 54 parlamentarzystów PO i KO, w którym apelowali oni o głębokie zmiany w Platformie i po wyrzuceniu z partii, na wniosek Budki, posłów: Ireneusza Rasia (49 l.) i Pawła Zalewskiego (57 l.) za publiczną krytykę decyzji podejmowanych przez kierownictwo Platformy. – Wychodzimy z tego spotkania bardzo wzmocnieni – przekonywał po nocnej naradzie Budka.

Nie przegap: Wojna w PO. Raś: „Budka potraktował mnie jak śmiecia”. Jest odpowiedź szefa partii

Było ostro. Budka dostawał raz po raz ciosy. Była mowa o złym zarządzaniu partią, o niekończących się wojnach, o tym, że tracimy w sondażach – mówi nam jednak polityk PO, który brał udział w spotkaniu na Foksal.

Tusk albo Trzaskowski za Budkę?

Borys Budka już niedługo straci fotel przewodniczącego partii? Politycy PO, z którymi rozmawialiśmy na jego miejscu widzieliby Donalda Tuska albo Rafała Trzaskowskiego.

Mamy już dość Budki, lepszy byłby Tusk i Trzaskowski – podkreśla parlamentarzysta Platformy.

Budka się nie nadaje, Rafał Trzaskowski powinien zostać szefem PO. Przecież Budka nie potrafi rządzić partią, a co dopiero państwem?! – grzmi senator Antoni Mężydło. – Tusk był dobrym premierem, świetnym liderem. Na pewno przydałby się nam taki przywódca – podkreśla z kolei poseł PO Jerzy Borowczak (64 l.).

Zwolenniczką powrotu Tuska do polskiej polityki jest również Małgorzata Kidawa-Błońska (64 l.). – Nie wyobrażam sobie dla niego innego miejsca niż Platforma – stwierdziła wicemarszałek Sejmu na antenie TVN24.

Nie przegap: Kidawa-Błońska wygadała się na wizji. Chodzi o Donalda Tuska, wielu się wścieknie

Express Biedrzyckiej - Ireneusz Raś: Czuję się jak śmieć. Budka ma złych doradców
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze