Kidawa-Błońska wygadała się na wizji. Chodzi o Donalda Tuska, wielu się wścieknie

2021-05-18 12:10
Donald Tusk
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Donald Tusk

Donald Tusk znów w polskiej polityce? Tego życzyłaby sobie Małgorzata Kidawa- Błońska, która w programie TVN24 wygadała się na antenie. Polityk uważa, że wiele osób chciałoby znów zobaczyć byłego premiera jako szefa Platformy Obywatelskiej, a sama nie widzi go w żadnej innej partii. - Ja bardzo bym chciała, żeby Donald Tusk wrócił do polskiej polityki i nie wyobrażam sobie dla niego innego miejsca niż Platforma - stwierdziła na antenie.

Donald Tusk podobno sam rozważa swój powrót. Jak podaje Wprost, na początku maja miał się spotkać z Radosławem Sikorskim i Pawłem Grasiem. Podobno europoseł miał prosić byłego premiera o wsparcie, gdy będzie kandydował na szefa Platformy Obywatelskiej. - Radek usłyszał wtedy od Donalda, że on sam poważnie rozważa swój powrót na stanowisko przewodniczącego PO, więc się wycofał. Sikorski nie chce wchodzić w drogę Tuskowi - zdradził jeden z polityków znających przebieg spotkania dziennikarzom Wprost. Czy zatem można się spodziewać rychłego powrotu Donalda Tuska na polską scenę polityczną? Sam zainteresowany na razie milczy na ten temat, jednak Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała, że chciałaby jego powrotu. - Bardzo bym chciała, żeby wrócił do polityki, polityki krajowej, tutaj na miejscu. Powiedziała też, w jakiej partii by go widziała. Wybór nie był dla niej trudny. - Donald Tusk jest twórcą, częścią Platformy Obywatelskiej, więc nie wyobrażam sobie, żeby mógł pójść gdziekolwiek indziej. [...] Bardzo bym chciała, żeby wrócił do Platformy, a jakie decyzje podejmie, to będę decyzje Donalda Tuska - oznajmiła.

Nie przegap: Katastrofa w PO! W partii wrze jak w garze. We wtorek spotkanie parlamentarzystów partii. "Chcemy uspokoić nastroje"

"Polacy chcą Donalda Tuska"

W rozmowie z TVN24 wicemarszałek podkreśliła, że nie tylko ona z radością zobaczyłaby powrót Donalda Tuska do Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem podobnie myśli także część wyborców. - Słyszałam o takich oczekiwaniach od wielu Polaków, którzy bardzo by chcieli, żeby Donald Tusk wrócił, bo widzą, że to jest polityk na trudne czasy, który nie boi się trudnych decyzji, i że ma ogromne doświadczenie. I w wielu rozmowach słyszę takie marzenie Polaków, żeby w tym trudnym czasie Tusk się pojawił i pomógł wyjść z tego bałaganu - powiedziała.

Zobacz: Najnowszy sondaż partyjny. Fatalny wynik Platformy Obywatelskiej

Uważa, ze były premier doskonale spełniłby aktualne oczekiwania społeczeństwa. - Ludzie go naprawdę chcą. Wystarczy porozmawiać z ludźmi zwykłymi potrzebują polityka odpowiedzialnego, silnego, nie bojącego się trudnych decyzji. Na takiego polityka czekają - dodała. Nie wszyscy się z nią zgodzą - nie da się ukryć, że Donald Tusk ma także swoich przeciwników, którzy wcale nie tęsknią za jego powrotem.

Zbigniew Ćwiąkalski: Sprawa Nowaka to polowanie na Tuska [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE