Majątek Trzaskowskich powiększył się! Najnowsze oświadczenie majątkowe. Ile zarobił w 2020 prezydent Warszawy?

2021-05-13 15:42 Izabela Kraj ac
Majątek Trzaskowskich powiększa się!
Autor: GRAFIKA SE Mariusz Trocewicz

Majątek Rafała Trzaskowskiego ciągle rośnie. Ile zarabia prezydent Warszawy? Jaki majątek mają Małgorzata i Rafał Trzaskowscy? To pytanie, które zadaje sobie wielu mieszkańców stolicy, ale nie tylko. Włodarz największego polskiego miasta wspólnie z żoną może pochwalić się niebagatelnym majątkiem. Co ciekawe, Trzaskowski wzbogacił się w czasie pandemii koronawirusa. Czy prezydent zarobił dużo więcej? Co przybyło rodzinie Trzaskowskich? Ile dokładnie zarobił prezydent Warszawy w 2020 roku? Znamy najnowsze oświadczenie majątkowe Rafała Trzaskowskiego. Wpisał w nim bardzo nietypową nieruchomość.

Spis treści

  1. Majątek Rafała Trzaskowskiego. Znamy najnowsze oświadczenie majątkowe
  2. Majątek Rafała Trzaskowskiego. Prezydent sporo zaoszczędził

Majątek Rafała Trzaskowskiego. Znamy najnowsze oświadczenie majątkowe

Rafał Trzaskowski jako osoba publiczna raz do roku musi ujawnić swoje oświadczenie majątkowe. Stan posiadania prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego żony wydaje się już znany. Sami opisywaliśmy jego luksusy już kilkakrotnie. A jednak w tym roku po raz pierwszy znalazła się w nim pewna niespodzianka!

Prezydent Rafał Trzaskowski ma kilka źródeł dochodu. Główne, to oczywiście wynagrodzenie za pracę w warszawskim ratuszu. Zgodnie z najnowszym oświadczeniem majątkowym prezydent Rafał Trzaskowski zarobił w 2020 roku w urzędzie miasta 159 tys. zł. To prawie 8 tys. zł więcej niż w roku poprzednim i średnio ponad 13 tysięcy złotych miesięcznie. Prezydent dorobił sobie jeszcze 20 tys. zł z najmu mieszkania, 31 tys. zł na wykładach w Collegium Civitas , 19 tys. zł na prawach autorskich w ZAiKS. W oświadczeniu wpisał nawet… 22 zł otrzymane w Polskim Radiu. Łącznie zatem udało mu się w ubiegłym roku zarobić 232 tys. zł. Jaką nowość wpisał Trzaskowski do oświadczenia majątkowego? Jaki ma majątek? Odpowiedź znajduje się w poniższej GALERII:

Majątek Rafała Trzaskowskiego. Prezydent sporo zaoszczędził

Wartość stanu posiadania rodziny Trzaskowskich wzrosła przez ostatni rok m.in. dlatego, że prezydentowi Warszawy udało się zaoszczędzić blisko 70 tys. zł. W 2020 roku stan konta Trzaskowskich podniósł się z 48 tys zł do 117 tys. zł i 4 tys. euro. W ten sposób ich majątek sukcesywnie się powiększa. Rafał Trzaskowski jako prezydent stolicy zarabia niemało - biorąc pod uwagę średnią krajową – ale nie zarabia jednak najlepiej w stołecznym ratuszu. Tak jest od lat. Wiceprezydenci Warszawy zarabiają dużo więcej od niego. Ale tylko Rafał Trzaskowski w tym gronie nie ma żadnych kredytów.

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE