Wielkie ZMIANY w programie Rodzina 500 plus?! Szydło nie ma wątpliwości

2020-08-03 10:05 ABR
Beata Szydło na beżowo na Nowogrodzkiej u prezesa Kaczyńskiego
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła sensacyjny pomysł, który może zrewolucjonizować program Rodzina 500 plus, flagowy program rządów PiS! Rząd rozważa bowiem wypłacanie 500 zł na dzieci nie w gotówce, jak dotychczas, ale w formie bonu! Przeciwna bonom jest była premier Beata Szydło, której rząd wprowadził cztery lata temu 500 plus.

Pieniądze z programu Rodzina 500 plus trafiają na konta Polaków i nikt nie weryfikuje na co są wydawane. Nie wiadomo więc czy służą dzieciom, czy ich rodzicom.

Od 1 sierpnia dostępny jest nowy program wspierania polskich pociech – Polski Bon Turystyczny, czyli elektroniczny portfel wartości 500 zł, które można wydać np. na kolonie i obozy.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała w wywiadzie dla Money.pl, że rząd rozważa zmianę w programie Rodzina 500 plus, aby pieniądze na utrzymanie i edukację dzieci również były wypłacane jako bony.

Co ciekawe, większość Polaków w sondażu „Super Expressu” stwierdziło, że jest to dobry pomysł. Innego zdania jest jednak Beata Szydło, której rząd wprowadzał 500 plus.

Europosłanka podkreśliła na Twitterze, że Rodzina 500 plus w postaci bonów to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia.

- Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą! - twierdzi Szydło.

Janusz Korwin-Mikke - najlepsze momenty „Expressu Biedrzyckiej”

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze