Nie żyje Jan Kilian, wieloletni polityk Prawa i Sprawiedliwości

2020-11-29 7:43 maal
Znicz
Autor: Pixabay Znicz

Jan Kilian nie żyje. Były poseł PiS i wieloletni szef partii miał 66 lat. Zmarł w Starogardzie Gdańskim. O śmierci polityka poinformował poseł PiS Marcin Horała.

- Odszedł do domu Pana Jan Kilian, poseł na Sejm RP VIII kadencji, wieloletni szef PiS w Starogardzie Gdańskim, przedsiębiorca, samorządowiec, dobry człowiek. Janku, spoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie brakowało - poinformował poseł PiS Marcin Horała.

O śmierci polityka i parlamentarzysty poinformował także Urząd Miasta Starogardu Gdańskiego.

"W naszym mieście jego nazwisko znają chyba wszyscy. Jan Kilian był zaangażowany w działalność polityczną. Stanął na czele miejskich i powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 r. uzyskał mandat radnego Rady Miasta Starogard Gdański, a w 2014 r. z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego powiatu starogardzkiego. W tym samych wyborach ubiegał się o urząd prezydenta miasta. W 2014 r. kandydował także do Parlamentu Europejskiego" - napisano na stronie urzędu.

ZOBACZ TEŻ: Polityk PiS zakażony koronawirusem nie żyje. Żegnają go koledzy z partii. Serce pęka!

Pogrzeb Zenona Plecha

Jan Kilian urodził się w 1953 r. w Starogardzie Gdańskim. Był absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej i Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Pracował w gdańskim drogownictwie, następnie w Państwowym Ośrodku Maszynowym. Prowadził własną działalność gospodarczą, później otworzył wraz z żoną aptekę. Kierował lokalnymi strukturami PiS. W 2015 roku został posłem. W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji.

Najnowsze
KOMENTARZE