Nie żyje ważna postać polskiego Kościoła. Odszedł ks. Stanisław Walczak

2020-06-06 16:02 wp
Nie żyje ks. Stanisław Walczak
Autor: Facebook

Nie żyje ksiądz Stanisław Walczak (+70 l.). To ważna postać dla polskiego Kościoła. W sieci znany był m.in. z bezpośrednich wpisów na istotne społecznie tematy. Pisał o moralnej korupcji, pogoni za pieniądzem czy tolerancji.

Odszedł ksiądz Stanisław Walczak. Miał 70 lat, zmarł w wyniku choroby. Był misjonarzem (jeździł do Afryki) i duszpasterzem. Często publikował swoje premyślenia na profilu facebookowym. Pisał o polityce, tolerancji czy pogoni za pieniądzem.

Ten ksiądz doprowadza PiS do FURII. Jeździ po nich jak po łysej kobyle

Wspomnienie o ks. Stanisławie napisał dziennikarz, Tomasz Mackowiak: - W środowisku kibiców powstało takie określenie na bardzo ambitnego, walecznego, czasem zbyt walecznego piłkarza, takiego, który nie potrafi odpuścić - "walczak". (...) To był prawdziwy, szalony Prorok. (...) To, co pisał, było namiętną, żarliwą obroną Kościoła - przed moralną korupcją, przed politykierstwem, przed pogonią za pieniądzem, a przede wszystkim przed nacjonalizmem i rasizmem, który ksiądz Walczak potępiał szczególnie ostro. Tym ostrzej, im bardziej ulegali tym zarazom polscy biskupi i księża. 

Bogobojna Szydło zaatakowana przez księdza. Jak ona pokaże się w kościele?!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze