Niewiarygodne, co Dworczyk trzymał w piwnicy. Dostał wyrok sądu

2021-07-22 14:03
Michał Dworczyk
Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS

Michał Dworczyk 22 lipca skończył 46 lat. To wspaniały powód do świętowania, jednak mało kto wie, że obecny szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaliczył kiedyś okropną wpadkę. Wtedy na pewno nie było mu do śmiechu! Choć sytuacja miała miejsce w latach do 90., do dziś zaskakuje. Co przesrobał w przeszłości Michał Dworczyk? Za to, co znaleźli w piwnicy, sąd skazał go na karę pozbawienia wolności!

Michał Dworczyk był ostatnio bohaterem "afery mailowej". Przez atak hakerski ujawniono, że korzystał ze swojej prywatnej skrzynki do załatwiania spraw związanych z pełnionymi przez niego funkcjami w państwie, a w sieci pojawiły się treści wiadomości, które rzekomo miał wysyłać. Choć treść wielu z nich była bardzo kontrowersyjna, Michał Dworczyk nie odniósł się do tego, czy są prawdziwe. To nie pierwsza wpadka pełnomocnika rządu do spraw narodowego programu szczepień. W latach 90. wydało się, co trzyma w piwnicy, a sprawa była na tyle poważna, że dostał wyrok. Sąd zadecydował o pozbawieniu go wolności na 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata. Sprawdź w naszej galerii, jaki był powód.

Nie przegap: Gigantyczne nagrody za walkę z koronawirusem dla ludzi Dworczyka

Jak się okazało, Michał Dworczyk nielegalnie posiadał amunicję z czasów II wojny światowej. Pociski trzymał w piwnicy 9-piętrowego bloku mieszkalnego. Co prawda był pozbawione zapalników, jednak stwarzały ogromne niebezpieczeństwo, gdyby w budynku doszło do wybuchu pożaru. Sprawa wyszła na jaw przez przypadek, gdy włamywacz odkrył zbiór i powiadomił policję.

Zobacz: Afera mailowa. Dworczyk przechodzi do ofensywy "kiedy te informacje zostaną wykorzystane?"

Michał Dworczyk nie wypiera się swojego uczynku, a wręcz czuje skruchę. - Sprawa miała miejsce blisko 20 lat temu. Było to nieprzemyślane działanie związane z okresem lat młodzieńczych - mówił w 2017 roku w rozmowie z "Faktem". Jak wyjaśnił, miało to związek z jego młodzieńczą pasją, czyli poszukiwaniem przedmiotów pochodzących z czasów II wojny światowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE