Ostatni sondaż przed wyborami: Idą łeb w łeb, ale jest nowy lider

2019-05-23 14:21 LB
Donald Tusk, Jarosław Kaczyński
Autor: AP, Piotr Grzybowski / SE

Przez kilka tygodni przedwyborczej rozgrywki opozycja i PiS szły niemal łeb w łeb, ale na ostatniej prostej przed niedzielnymi eurowyborami jest nowy lider – według sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu” PiS przegrywa przedwyborczy pojedynek z Koalicją Europejską. Różnica między dwoma głównymi graczami jest jednak na granicy błędu statystycznego. Wszystkie scenariusze są możliwe.

Sondaż Super Expressu Kto wygra wybory do Parlamentu Europejskiego?
Autor: Super Express

Jutro ostatni dzień kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Od soboty będzie trwała cisza wyborcza, a w niedzielę pójdziemy do urn, żeby wybrać 52 europarlamentarzystów. Przez kilka tygodni toczył się wyborczy pojedynek między politycznymi gigantami: partią rządzącą i Koalicją Europejską (PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni). Tuż przed ostatecznym rozstrzygnięciem przewagę w sondażach zyskuje KE, na którą chce głosować 37 proc. Polaków. Za partią Jarosława Kaczyńskiego opowiada się 35 proc. badanych.
Dlaczego PiS stracił pozycję lidera?

- Wyborów nie wygrywa się jednym pstryknięciem palca, wynik wyborczy to suma wszystkich sukcesów i popełnionych błędów. Zdecydować mogą głosy wyborców ostatniej chwili, a nie jest to twardy elektorat PiS. – komentuje politolog Olgierd Annusewicz.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 21-22 maja przez Instytut Badawczy Pollster na próbie 1193 dorosłych Polaków.

Dobry sprzęt AGD i elektronika na każdą kieszeń? To możliwe! Wejdź na stronę OleOle kody rabatowe.

Najnowsze
KOMENTARZE