Piętnasta emerytura coraz bardziej realna. Większość Polaków jest za dodatkiem!

2021-11-30 5:10
Emeryci
Autor: SHUTTERSTOCK

Polacy wyrazili się jasno: przy rekordowej drożyźnie emerytom należy się w tym roku dodatkowa, 15. z kolei emerytura! Za wypłatą nowego dodatku opowiedziało się 61 proc. ankietowanych w sondażu wykonanym przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”.

15. emerytura? Bardzo się przyda!

Drożyzna dokucza wszystkim, ale najbardziej ubogim emerytom, którzy muszą przeżyć cały miesiąca nawet za mniej niż tysiąc złotych. „Super Express” od dawna postuluje wypłacenie seniorom przed świętami nowego dodatku - 15. emerytury. – Obecnie wszystko jest tak drogie, że każdy grosz się bardzo przyda – przyznaje Zofia Zielińska (66 l.) z Przeworska.

Więcej pieniędzy w portfelach Polaków. Rozsyłane są specjalne wiadomości

Większość Polaków zgadza się z naszym postulatem, co pokazują wyniki sondażu wykonanego dla „Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster. Za 15. emeryturą opowiedziało się aż 61 proc. ankietowanych.

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Sondaż: Czy emeryci powinni dostać 15. emeryturę na święta?
Autor: SE/Maciej Turowicz

Dodatek tylko dla najuboższych

Do apelu o wypłacenie w grudniu nowego dodatku przyłączyła się wcześniej dr Elżbieta Ostrowska, szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z pomysłem wypłacenia 15. świadczenia zgodził się nawet poseł PiS, Tadeusz Cymański (66 l.), który postawił jednak warunek. – Piętnastka powinna trafić do najbiedniejszych emerytów, do tych, którzy mają minimalne świadczenie (do 1250 zł brutto) – powiedział polityk.

Andrzej Duda ma dylemat. Ufa mu już mniej niż połowa z nas!

Sondaż Instytutu Badań Pollster wykonano w dniach 22-23 listopada na próbie 1016 dorosłych Polaków. 

Zofia Zielińska (66 l.) z Przeworska

Każde dodatkowe pieniądze się przydadzą. Obecnie wszystko jest bardzo drogie, a każdy ma jakieś swoje stałe wydatki, które są coraz większe. Do tego dochodzi jedzenie, które podrożało tak bardzo, że trzeba przeliczyć swoje wydatki. Coraz trudniej oszczędzać i zapiąć miesięczny budżet z emerytury. Więc każdy dodatkowy grosz jest na wagę złota.

Sonda
Czy rząd powinien wypłacić emerytom 15. świadczenie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE