Pilne! Komisja przyjęła projekt ustawy Anty-TVN

2021-07-27 15:51
Marek Suski
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Marek Suski

Sejmowa kultury i środków przekazu właśnie przyjęła projekt zmian z poprawkami w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa. Wszelkie wnioski złożone przez opozycję zostały odrzucone. Do projektu przyjęto kilka poprawek, które zgłosił wnioskodawca Marek Suski (PiS) oraz Jarosław Sachajko z Kukiz 15'.

Nie milkną słowa oburzenia od momentu wniosku o przyjęciu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zwanej już "lex TVN". Jak poinformowała właśnie PAP: "Sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła we wtorek z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS".

We wtorek Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu obradowała nad projektem nowelizacji przepisów tzw. „lex TVN” autorstwa posłów PiS. Choć posłowie z opozycji chcieli zablokować projekt, to niestety im się to nie udało. Warto wspomnieć, że wniosek o odrzucenie złożyli: Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Jarosław Rzepa (KP-PSL) oraz Mirosław Suchoń (Polska 2050). Takie rozwiązanie popierała także Iwona Śledzińska-Katarasińska z Koalicji Obywatelskiej.

- Jest to naruszenie prawa, konstytucji, a także samej tej ustawy. Proces koncesyjny TVN24 powinien być już dawno zakończony - powiedziała Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. 

- W Polsce jest bardzo duży udział podmiotów zagranicznych na rynku medialnym, jesteśmy jednym z najsłabiej chronionych krajów. Dziś stoimy przed projektem ustawy, który umożliwi KRRiT stosowanie istniejących przepisów bez furtek. Uszczelniamy przepisy. To wszystko. Reszta dorabianej ideologii jest czymś przesadnym, jest stricte gospodarcza - mówił Suski podczas wtorkowych obrad. 

Na komisji o odrzucenie nowelizacji ustawy 16 posłów było przeciw, 12 za, a jeden wstrzymał się od głosu.

Sedno Sprawy - Marek Suski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE