Pilny apel ekspertów do Andrzeja Dudy. Sprawa jest poważna

2021-11-28 19:42
Andrzej Duda
Autor: Senat RP flickr.com Andrzej Duda

Andrzej Duda jako najważniejsza osoba w państwie ma decydujący głos w niemal wszystkich sprawach. Nic dziwnego, że to właśnie do niego eksperci postanowili wystosować pilny apel. Członkowie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych postanowili szukać u niego pomocy.

Andrzej Duda był adresatem listu otwartego ekspertów od chorób zakaźnych. Specjaliści zwrócili się także do Mateusza Morawieckiego, Adama Niedzielskiego, Elżbiety Witek i Tomasza Grodzkiego. W swoim apelu poprosili o podjęcie działań w kwestii weryfikacji szczepień przez pracodawców. - My, specjaliści chorób zakaźnych, członkowie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, (...) apelujemy o: podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi umożliwiającymi kontrolowanie przez pracodawców posiadania przez pracowników Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) i podejmowanie stosownych działań w obrębie zakładu pracy - czytamy. W dalszej części wymieniają kolejne elementy, które mogłyby pomóc w walce z czwartą falą pandemii koronawirusa.

Sprawdź: Nowa mutacja SARS-CoV-2. Bardziej agresywna od wariantu Delta?

W naszej galerii możesz zobaczyć na przykładzie Ryszarda Terleckiego, jak NIE nosić maseczki.

- Podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi ograniczającymi dostęp osób nie posiadających UCC do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach lub gdy niemożliwe jest zachowanie dystansu. Podjęcia działań eliminujących i penalizujących wysokimi karami proceder oszustw związanych ze szczepieniami. Zmobilizowanie służb porządkowych do egzekwowania już obowiązujących przepisów dotyczących noszenia masek w publicznych przestrzeniach zamkniętych - napisali.

Zobacz: Czy 10 miesięcy po zaszczepieniu przeciw COVID-19 szczepionka nadal działa?

Sonda
Czy chorowałeś(aś) już na COVID-19?

Swój apel umotywowali ogromną ilością nowych przypadków i zgonów z powodu Covid-19, ograniczeniem dostępności opieki zdrowotnej dla pacjentów z innymi chorobami oraz wzrastającą niepewność w związku z pojawieniem się nowych, coraz groźniejszych wariantów koronawirusa.

Urodzinowy koncert Super Expressu - GOLEC uORKIESTRA & GROMEE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE