PiS stawia koalicjantów pod ścianą! Ważny minister z PiS ruga Solidarną Polskę i Porozumienie

2021-04-23 18:50 Kamil Szewczyk
Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin

Albo poparcie dla funduszu odbudowy i lojalna współpraca do 2023 roku albo rząd mniejszościowy a nawet przyspieszone wybory! Już w weekend dojdzie do kluczowych rozmów między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim (72 l.) a koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia. - Apeluję, żeby nasi koalicjanci przemyśleli swoje ostatnie zachowania i uszanowali stosunek sił, który jest. To PiS jest najważniejszym podmiotem – mówi nam szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber (34 l.).

Sondaże pozostają bezlitosne dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. Mimo tego, Solidarna Polska i Porozumienie twardo stawia warunki większemu koalicjantowi, czyli PiS, a obóz władzy od miesięcy trawią wewnętrzne wojny. Czy jednak weekend okaże się przełomem w całej sprawie? Tuż przed najważniejszymi od dwóch lat rozmowami Kaczyńskiego, Ziobry i Gowina zapytaliśmy ważnych polityków władzy o wojnę, która zdominowała relacje w obozie władzy. I jeśli ktoś spodziewał się uspokojenia nastrojów, to grubo się pomylił! - Co do wcześniejszych wyborów, czy rządu mniejszościowego, to zobaczymy, jak będzie. Niczego wykluczyć nie można. Nadal oczekujemy, że Solidarna Polska poprze fundusz odbudowy. To jest teraz kluczowa sprawa. Stworzyliśmy rząd, ale wszyscy weszli do Sejmu z jednego komitetu wyborczego, z PiS. I są pewne rzeczy na które nie możemy się zgodzić! Zależy nam na przewidywalności koalicjantów - mówi nam minister w KPRM Łukasz Schreiber. Co na to ziobryści? - Nie poprzemy funduszu odbudowy. Konsekwentnie się tego trzymamy – ucina Michał Wójcik (50 l.). - Nie ma Zjednoczonej Prawicy. Jest tylko walka o to, kto kogo. Wszystkiego można się teraz spodziewać – komentuje prof. Kazimierz Kik (74 l.), politolog.

Minister w KPRM Łukasz Schreiber: - Apeluję, żeby nasi koalicjanci przemyśleli swoje ostatnie zachowania i uszanowali stosunek sił, który jest. To PiS jest najważniejszym podmiotem. Co do wcześniejszych wyborów, czy rządu mniejszościowego, to zobaczymy, jak będzie. Niczego wykluczyć nie można.

NIE PRZEGAP: Będą wcześniejsze wybory? "Nie znasz dnia, ani godziny". Zaskakująca deklaracja człowieka Ziobry

Super Raport 23.04 (Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu, dr Materska-Sosnowska - UW, gen. Gielerak - dyrektor WiM), Sedno Sprawy: Michał Kobosko
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze