Poczta Polska stworzyła znaczek na cześć Rydzyka. To pomysł Jacka Sasina

2021-12-05 9:19
Radio Maryja znaczek pocztowy
Autor: Poczta Polska Radio Maryja znaczek pocztowy

Choć mogłoby się wydawać, że to nierealne, to jednak takie nie jest. Poczta Polska z okazji 30. urodzin Radia Maryja wypuściła do obrotu dedykowaną wersję znaczka pocztowego dla Tadeusza Rydzyka! I to w nakładzie 168 tys. sztuk. Widnieje na nim wizerunek Jana Pawła II klęczącego przed figurką Matki Boskiej Fatimskiej. Na górze znajduje się napis "30-lecie Radia Maryja".

- Poczta Polska wprowadziła do obiegu okolicznościowy znaczek, upamiętniający 30. rocznicę powstania Radia Maryja, na którym przedstawiono montaż dwóch fotografii o tematyce religijnej. Wydano go w nakładzie 168 tys. sztuk — przekazała spółka państwowa. Ma wymiary 31,25 na 43 mm. Skąd taka decyzja? Warto wspomnieć, że jest jednoosobową spółką akcyjną Skarbu Państwa. Idąc tym torem, za Skarb Państwa odpowiada premier Mateusz Morawiecki. Czy właśnie na to powinny być wydawane pieniądze podatników w dobie rosnącej inflacji i niskich płac? Jakby tego było mało, dodatkowo powstały dedykowane koperty również "na cześć" Radia Maryja. Znajduje się na niej cytat Jana Pawła II z 29 marca 1995 r. Papież odniósł się wtedy do rozgłośni radiowej o. Rydzyka w Rzymie. Inicjatorem utworzenia kompletu pocztowego jest nikt inny, a Jacek Sasin. Czy po wydaniu 70 mln zł na wybory, które się nie odbyły kolejnym priorytetem są takie inwestycje?

Poniżej galeria zdjęć

Tak politycy PiS tańczyli u Rydzyka
Sonda
Czy tworzenie znaczków pocztowych dla o. Rydzyka, to coś na co rząd powinien wydawać pieniądze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE