Pół miliona Polaków NIE DOSTANIE czternastej emerytury! Sprawdź, czy jesteś w tym gronie

2021-01-21 6:22 cha
Emeryci żegnają się z waloryzacją! 500 plus i wyższe pensje kosztem emerytur
Autor: Shutterstock MAFIA WNUCZKOWA OSZUKAŁA EMERYTÓW NA 22 MILIONY

Nareszcie! Po miesiącach oczekiwania czternaste emerytury trafiły pod obrady Sejmu i zostały przez niego przyjęte. Nowe świadczenie trafi do kieszeni seniorów już pod koniec tego roku. Ale uwaga, nie każdy dostanie pełną kwotę „czternastki”.

Wysokość czternastej emerytury będzie uzależniona od najniższego świadczenia, a to po marcowej waloryzacji ma wynieść 1250 zł. Jednak przy wypłacaniu tego dodatku, będzie obowiązywał mechanizm „złotówka za złotówkę”. Tym seniorom, którzy mają emeryturę powyżej 2900 zł, kwota czternastki będzie proporcjonalnie zmniejszana. Przykładowo, osoba pobierająca świadczenie w wysokości 3100 zł, dostanie „czternastkę” pomniejszoną o 150 zł. - Przewidujemy, że to świadczenie byłoby wypłacane w listopadzie, ewentualnie w grudniu. Dotyczyłoby tych wszystkich osób, które nabyły prawa emerytalno-rentowe na dzień 31 października tego roku – przekazał wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed (66 l.) po posiedzeniu sejmowej komisji, która zagłosowała za przyjęciem nowego dodatku. Resort szacuje, że „czternastki” w pełnej wysokości otrzyma prawie 8 mln osób, ponad milionowi świadczenie zostanie obniżone, a ok. 500 tys. - z najwyższymi emeryturami - nie będzie miało prawa do tego dodatku.

NIE PRZEGAP: Koniec żartów! Pawłowicz wpadła w szał. „MORDERCY...” Międzynarodowa afera

Super Raport 20.01 (Goście: Sebastian Kaleta – wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Igor Tuleya – sędzia)
Najnowsze
KOMENTARZE