Porażające informacje o Rydzyku. Dawny kumpel doniósł! To koniec?!

2021-09-25 14:24
Tadeusz Rydzyk
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI/SUPER EXPRESS

Tadeusz Rydzyk w pewnych kręgach wydaje się być nietykalny. Niewielu jest duchownych, którzy otwarcie ostro krytykują słynnego redemptorystę z Torunia. Tym bardziej dziwi, że właśnie na Rydzyka do mediów doniósł jego dawny kumpel, który sam jest księdzem! Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Salonem24 przekazał porażające informacje o dyrektorze Radia Maryja. Czy to będzie koniec ojca Tadeusza Rydzyka?!

Tadeusz Rydzyk i Tadeusz Isakowicz-Zaleski swego czasu byli w dobrej komitywie. W pewnym momencie ich stosunki jednak uległy znacznemu pogorszeniu. Jak do tego doszło? Rąbka tajemnicy uchylił sam kapłan. - W 2006 roku byłem zaproszony przez o. Rydzyka do Radia Maryja i rozmawialiśmy, że trzeba lustrować bpa Życińskiego i bpa Pieronka. Wszystko było dobrze, dopóki nie ukazały się akta ojców redemptorystów. Wtedy o. Rydzyk zmienił front, bo chciał lustrować swoich przeciwników, a nie swoje środowisko. Ten temat stał się tematem tabu - stwierdził ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, stawiając jednocześnie dyrektora Radia Maryja w bardzo niekorzystnym świetle. Od tamtego czasu, czyli od 15 lat, obaj duchowni nie mają ze sobą kontaktu. Znany z tropienia afer w Kościele Isakowicz-Zaleski nie szczędził także gorzkich słów Tadeuszowi Rydzykowi za jego zachowanie w sprawie biskupa Edwarda Janiaka.

NIE PRZEGAP: Myśleliście, że Macierewicz zniknął z polityki? No to się zdziwicie. Ale pojechał!

W NASZEJ GALERII PREZENTUJEMY ZDJĘCIA Z OSTATNICH URODZIN RADIA MARYJA

- Niedawno zmarł biskup Edward Janiak oskarżony o tuszowanie pedofilii w Kościele. Ojciec Rydzyk mówił, że jest on męczennikiem. To jest totalne przestawienie pojęć. Męczennikami dla nich nie są ofiary, ale ci, którzy są oprawcami - jednoznacznie ocenił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. 

NIE PRZEGAP: Tajne plany Tuska wyszły na jaw. Ujawniamy szczegóły

Sonda
Komu bardziej ufasz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE