Groza w Sejmie! Poseł ZASŁABŁ w czasie wystąpienia! Koledzy rzucili się na pomoc [WIDEO]

2020-02-14 0:23 Paula
Poseł ZASŁABŁ w czasie wystąpienia w Sejmie! Politycy rzucili się na pomoc  [WIDEO]
Autor: Screen Sejm You Tube

Gorąca noc w Sejmie! W czasie debaty nad wnioskiem o odwołanie koordynatora służb Mariusza Kamińskiego, jedne z posłów opozycji - Robert Kropiwnicki zasłabł w czasie wystąpienia. W pewnym momencie poseł KO osunął się na podłogę. Szybko udzielono mu pomocy. Na ratunek ruszył m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz. Po północy Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego.

W Sejmie trwa gorąca  dyskusja. Wszystko dlatego, że przed 23.00 zaczęła się debata nad wnioskiem złożonym przez Koalicję Obywatelską o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.  W czasie debaty nad wnioskiem doszło do przerażającej sytuacji. Występujący w imieniu klubu KO poseł Robert Kropiwnicki nagle zasłabł. Poseł mówił, gdy w pewnym momencie chciał najwyraźniej sięgnąć po stojącą tuż obok mównicy wodę w karafce. Chwycił za nią, ale nagle nogi się pod nim ugięły i poseł runął na podłogę. Natychmiast z pomocą ruszyli mi Władysław Kosiniak-Kamysz, z wykształcenia lekarz, poseł Cezary Grabarczyk i funkcjonariuszka SOP. Na salę od razu wkroczyli też ratownicy medyczni. Debata została przerwana, a poseł Kropiwnicki został pojej wznowieniu, zastąpiony przez Marcina Kierwińskiego.

Poseł ZASŁABŁ w czasie wystąpienia w Sejmie! Politycy rzucili się na pomoc  [WIDEO]
Autor: Screen Sejm You Tube

Głosowanie nad wnioskiem KO o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego odbyło się o godzinie 00.20 już 14 lutego. Wyniki są następujące:

ZA głosowało 216 posłów

PRZECIW było 233 posłów

WSTRZYMAŁO SIĘ od głosu 1 posłów

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego. 

Najnowsze