Nie ma lepszego od Mateusza Morawieckiego? Ten sondaż może dać do myślenia Kaczyńskiemu

2021-06-11 19:00
Mateusz Morawiecki
Autor: Andrzej Lange/Super Express Mateusz Morawiecki

Gdyby ktoś miał zastąpić w fotelu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (72 l.), wyborcy Zjednoczonej Prawicy najchętniej widzieliby na tym stanowisku premiera Mateusza Morawieckiego. Takie wnioski płyną z sondażu wykonanego przez Instytut Badań Pollster na zamówienie „Super Expressu”.

Instytut Badań Pollster przeprowadził konkretne badanie na zlecenie „SE” – sondaż wśród osób, które zamierzają zagłosować na PiS w najbliższych wyborach. Respondenci zostali zapytani, który z polityków Zjednoczonej Prawicy powinien zastąpić Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa PiS. Okazuje się, że premier Mateusz Morawiecki znokautował konkurentów – ma największe poparcie. – Jest to na pewno pochodna rozpoznawalności. Nieprzypadkowo na pierwszych miejscach sondażu uplasowali się politycy, którzy pełnią lub pełnili funkcję prezesa rady ministrów. Nie sposób nie zostać zauważonym, pełniąc ważną funkcję. Z tego samego powodu na relatywnie wysokich miejscach, ale z niewysokim odsetkiem poparcia uplasowali się Jarosław Gowin (60 l.) i Zbigniew Ziobro (51 l.), chociaż są antagonistami premiera, a ich partie mają minimalne poparcie – tłumaczy politolog Rafał Chwedoruk (52 l.).

Super Raport 11.06 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor WIM w Warszawie), Sedno Sprawy: Paweł Wdówik
sondaz kto zastapi kaczynskiego
Autor: SE

Wybory kopertowe. Ziobro o relacjach z Morawieckim. Co za szczerość!

Jest też drugi powód dużego poparcia szefa rządu. – Opinia publiczna jest zadowolona z tego, że przeszliśmy przez pandemię bez większego kryzysu i chaosu. Morawiecki jest twarzą tego okresu – dodaje Rafał Chwedoruk. Instytut Badań Pollster zrealizował badanie w dniach 5–6 czerwca na próbie 1047 dorosłych Polaków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE