Prezydent w trasie kupuje pasztetową. Wyznał, że najbardziej lubi kiełbasę

2020-02-21 12:48
Andrzej Duda
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER Andrzej Duda

Andrzej Duda jest w podróży w ramach rozpoczętej kampanii wyborczej. Podczas podróży z dziennikarzami między Łowiczem i Turkiem, prezydent zrobił zakupy w lokalnym sklepie spożywczym. Kupił pół bochenka chleba i pasztetową, nazywaną też kiszką podgardlaną lub wątrobianką. Kiedy jedna z dziennikarek towarzyszących prezydentowi w wyprawie spytała, czy zamierza zjeść tę wędlinę, nastąpiła ciekawa wymiana zdań o preferencjach kulinarnych głowy państwa.

Krótką rozmowę o wędlinach można znaleźć w relacjach dziennikarzy w mediach społecznościowych.

– Pasztetową to pan zje, serio? – spytała dziennikarka.

– Pewnie, bo ją bardzo lubię – odparła Andrzej Duda. – Ja w ogóle bardzo lubię kiełbasę, w głównej mierze krakowską. Kiełbasa, kaszanka i pasztetowa – wyliczył ulubione wędliny.

– Myśliwska też jest super – zagaiła dziennikarka.

Prezydent przez chwilę się zawahał nad odpowiedzią, po czym zapewnił ją o swoich preferencjach. – Sucha krakowska! – stwierdził kategorycznie wzbudzając entuzjazm przedstawicieli mediów.

ABR
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze