Przed śmiercią mama Anity Werner wypowiedziała przerażające słowa. „Wryły mi się w pamięć”

2021-05-05 22:22 Sara Osiecka
Anita Werner
Autor: archiwum se.pl Anita Werner

Anita Werner niewątpliwie jest profesjonalistką. Zawsze opanowana i przygotowana, przed kamerą zachowuje pokerową twarz. Mało który widz TVN jednak wie, że wiele wycierpiała w swoim życiu. Jednym z najsmutniejszych doświadczeń była choroba i śmierć jej mamy. Choć Anita Werner nie miała z nią łatwych relacji, nie opuszczała jej po druzgoczącej diagnozie. Zapamiętała też smutne słowa, jakie ta wypowiedziała. Powinny być przestrogą dla wszystkich.

Anita Werner zaczynała karierę jako aktorka i modelka. Nic dziwnego, bowiem do dziś zachwyca urodą. Okazało się jednak, że to dziennikarstwo jest dziedziną, w której czuje się najlepiej. Niestety, w pewnym momencie musiała zmierzyć się z okropnym dramatem. U jej mamy zdiagnozowano raka piersi. Chorobę udało się odkryć szybko, a kobieta była otoczona najlepszą opieką. - Niczego nie zaniedbała. Sama znalazła guza w piersi, bardzo szybko Ją zoperowano, była pod stałą opieką lekarzy – wspomina Anita Werner w rozmowie z „Galą”. Niestety, nowotwór okazał się silniejszy i wkrótce zaatakował ze zdwojoną mocą. - Nagle, po niecałym roku, zaczęła mieć bardzo złe wyniki. Okazało się, że ma przerzuty do mózgu, kości i wątroby. Od tego momentu to już było powolne umieranie. Trwało trzy miesiące, z dnia na dzień było coraz gorzej – opowiadała dziennikarka TVN.

Nie przegap: Tak mieszka Anita Werner z partnerem. Aż zaniemówiliśmy! Nie tak to sobie wyobrażałeś

Anita Werner wspomina ostatnie słowa mamy

Przed śmiercią mama dziennikarki wypowiedziała słowa, które ta wzięła sobie do serca. - Pamiętam, jak odwiedziłam ją w szpitalu i powiedziała: "Zobacz, ile tu jest młodych dziewczyn, Anitka, błagam cię, badaj się". Te słowa wryły mi się w pamięć – wyznała Anita Werner. To przerażające, ze choroba atakuje wszystkich, bez względu na wiek. Każdy powinien o tym pamiętać, nie tylko kobiety, i regularnie się badać. - Może dzięki historii mojej Mamy kilka kobiet pójdzie do lekarza i uratuje swoje zdrowie – powiedziała prezenterka „Gali”. Z rakiem nie ma żartów. Choć wielu osobom udaje się go pokonać, zwłaszcza jeśli zostanie wcześnie wykryty, może sprawić wiele cierpienia. - Rak jest chorobą, która obdziera człowieka z godności i człowieczeństwa. Patrzyłam na to, jak potrafi zmaltretować... – wyznała Anita Werner.

Zobacz: Anita Werner o trudach opieki nad niepełnosprawnym ojcem: Jest po trzech udarach mózgu

Tak zmieniała się Anita Werner
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze