Przełomowy sondaż! Wielki sukces Hołowni. Narodziny nowego lidera

Hołownia kosi konkurentów
Autor: Marcin Wziontek/Super Express Hołownia kosi konkurentów

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” przynosi świetne wieści dla Szymona Hołowni (45 l.) i jego zwolenników. Okazuje się, że to właśnie w Hołowni Polacy widzą dziś niekwestionowanego lidera opozycji. Dla polityków Koalicji Obywatelskiej, Lewicy czy PSL, to pewnie wielki szok, ale w naszym sondażu Hołownia wręcz miażdży konkurencję i daleko w tyle zostawia starych politycznych wyjadaczy. Czy to koniec opozycji, jaką znamy i już niedługo Hołownia stanie na pierwszej linii walki z PiS? Zobacz wyniki sondażu.

Sondaż "SE": Hołownia liderem opozycji

Sondaż dla "SE" przyniósł wspaniałe wieści dla Szymona Hołowni! Prawie 40 proc. ankietowanych nie ma wątpliwości i na pytanie o to, kto jest obecnie liderem opozycji, wskazuje właśnie Hołownię. Z sondażu jasno wynika, że szef Polski 2050 nie ma konkurencji wśród przedstawicieli pozostałych ugrupowań opozycyjnych. Skąd tak dobry wynik?

Hołownia jest w polityce postacią świeżą i to jest ten urok nowego produktu politycznego. W Polsce jest zawsze grupa wyborców, która szuka czegoś nowego – tłumaczy politolog, prof. Antoni Dudek (55 l.).

Warty odnotowania jest wynik Rafała Trzaskowskiego (49 l.), w którym lidera opozycji widzi 30 proc. badanych.

Nie bagatelizowałbym Trzaskowskiego, który schował się w cieniu, ale najprawdopodobniej już niedługo zastąpi Budkę w roli lidera PO. Wtedy walka o przywództwo w obozie antypisowskim rozegra się między nim a Hołownią – podkreśla prof. Dudek.

Hołownia kosi konkurentów
Autor: Super Express Hołownia kosi konkurentów

Kto kolejnym premierem? Prof. Dudek: Hołownia albo Trzaskowski

Politolog ocenia, że to właśnie Trzaskowski albo Hołownia mogą być głównymi kandydatami do fotela premiera po kolejnych wyborach parlamentarnych, bez względu na to, czy odbędą się one w 2023 r., czy wcześniej.

Nie będzie jednego bloku opozycyjnego w wyborach, więc pewnie będą oni rywalizować aż do wyborów parlamentarnych – każdy stojąc na czele swojej własnej formacji. Wyborcy zdecydują, który z nich jest silniejszy i prawdopodobnie będzie następnym premierem. Na to wskazują dziś sondaże – przekonuje prof. Dudek, choć nie wyklucza również, że Zjednoczona Prawica opanuje wewnętrzny kryzys i zwiększy swoje szanse na kolejną kadencję.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster 20 kwietnia 2021 r. na próbie 1066 dorosłych Polaków.

Nie przegap:

Sondaż: Kaczyński będzie dumny jak nigdy! Większy ból Ziobry i Gowina

- Będą wcześniejsze wybory? "Nie znasz dnia, ani godziny". Zaskakująca deklaracja człowieka Ziobry

Super Raport 23.04 (Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu, dr Materska-Sosnowska - UW, gen. Gielerak - dyrektor WiM), Sedno Sprawy: Michał Kobosko
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze