Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego! Ma plan na odsunięcie PiS od władzy? "Nie ma innego scenariusza…"

Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego! Ma plan na odsunięcie PiS od władzy? Nie ma innego scenariusza…
Autor: Marek Zieliński/Super Express Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego! Ma plan na odsunięcie PiS od władzy? "Nie ma innego scenariusza…"

Rafał Trzaskowski był w środę, 21.04.2021, gościem w programie Onet Rano. Prezydent Warszawy został spytany o perspektywę wcześniejszych wyborów parlamentarnych oraz współpracę opozycji w tym kontekście. Rafał Trzaskowski stwierdził, że nie ma innego scenariusza niż porozumienie opozycji. Dla Trzaskowskiego to wyższa konieczność. - Obecnie nie ma możliwości, żeby mogła rządzić jedna partia opozycyjna, w związku z tym w moim odczuciu lepiej rozmawiać już teraz - powiedział wiceszef PO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Po chorobie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego nie ma już śladu. Zdrowy i pełen sił może wrócić do swoich działań. W środę rano prezydent Warszawy był gościem dziennikarzy Onetu. Podczas rozmowy został spytany o wcześniejsze wybory parlamentarne. - Ja jestem przekonany, że nie ma innego scenariusza niż porozumienie opozycji, bo przecież wszyscy wiedzą, że nie ma takiej możliwości, żeby jedna partia opozycyjna mogła rządzić - powiedział polityk.

"Wiadomo, że i tak będzie konieczne porozumienie, wiadomo, że i tak będzie konieczny koalicyjny rząd, w związku z tym w moim odczuciu lepiej rozmawiać już teraz - zwłaszcza, że tych programowych różnic nie jest aż tak dużo" - dodał. Trzaskowski wcześniej zapowiedział, że zdecyduje się na start w przyszłych wyborach na prezydenta Warszawy, co mocno ograniczy jego działalność ogólnopolską.

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski

Sojusz z Hołownią?

Rafał Trzaskowski musiał także odpowiedzieć na pytanie, czy wyobraża sobie rozmowy z liderem Polski 2050 Szymonem Hołownią? Trzaskowski odparł, że "oczywiście wyobraża sobie" porozumienie z tym ugrupowaniem, choć nie sprzyja temu "podkupywanie posłów". Jak podkreślił, takie praktyki "zawsze budzą mnóstwo kontrowersji". Zdaniem Trzaskowskiego oczekiwania były takie, że "nowa partia opozycyjna będzie szukać nowych liderów oraz rozszerzenia elektoratu". "A nie, że przede wszystkim będzie skupiać się na tym, żeby podbierać posłów czy posłanki z innych partii opozycyjnych" - wskazał.

Zobacz koniecznie: Trzaskowski szykuje Kaczyńskiemu wielkie zmiany. Pod jego oknem stanie TO. Prezes może się załamać [ZDJĘCIA]

Rafał Trzaskowski Podkreślił, że mimo wszystko jest przekonany, że Hołownia jest "poważnym politykiem" i porozumienie będzie możliwe.

Rafał Trzaskowski powiedział co stanie się z ruchem "Wspólna Polska"?

W rozmowie padło też pytanie o aktywizację powołanego przez Trzaskowskiego ruchu "Wspólna Polska". "Ja od samego początku mówiłem, że działania ruchu w tej pierwszej fazie mają skoncentrować się przede wszystkim na konsolidacji oraz współpracy samorządów. Koncentrowaliśmy się również na kwestiach epidemii, bo wydawaliśmy wspólne stanowiska a propos epidemii, obostrzeń, szczepionek" - mówił polityk.

Trzaskowski dodał, że gdy epidemia zelżeje, ruch będzie gotowy do kolejnych działań. "I takie działania będziemy oczywiście w przeciągu kolejnych miesięcy podejmować" - zapowiedział. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE