Przemysław Czarnek definitywnie wyleci?! I to przez człowieka Rydzyka! Gigantyczny kryzys w Zjednoczonej Prawicy

2021-06-28 12:53
Minister Czarnek
Autor: czarnek.pl Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek ostatnio znów podpadł milionom Polaków. Wygląda na to, że miarka się przebrała nawet dla polityków prawicy. Mało tego, Zbigniew Girzyński, kojarzony jako człowiek ojca Tadeusza Rydzyka i były pracownik Radia Maryja, wprost stwierdził, że jego koło poselskie będzie bardzo poważnie rozważać poparcie wotum nieufności dla ministra nauki i edukacji. Czy to oznacza, że Przemysław Czarnek definitywnie wyleci z rządu? W tej rozgrywce każdy głos będzie na wagę złota. Gigantyczny kryzys w Zjednoczonej Prawicy jeszcze się pogłębia!

Przemysław Czarnek może drżeć ze strachu przed odwołaniem. Po tym, jak PiS straciło większość w Sejmie, sytuacja dla ministra nauki i edukacji zrobiła się bardzo niekomfortowa, szczególnie, że - jak się okazało - do fanów Przemysława Czarnka nie zalicza się twórca nowego koła parlamentarnego - Zbigniew Girzyński. Czy to koniec rządowej kariery kontrowersyjnego ministra? - Przyjrzymy się uzasadnieniu tego wotum, ale będziemy bardzo poważnie rozważać jego poparcie - zapowiedział w rozmowie z TOK FM poseł-rozłamowiec. Co posłowi koła Wybór Polska nie pasuje w Przemysławie Czarnku? - Nasze zastrzeżenia, od początku zresztą sygnalizowaliśmy to w różnego rodzaju rozmowach wewnętrznych, budzi sposób komunikowania się pana ministra ze środowiskiem oświatowym, które w naszej opinii jest niewłaściwe - stwierdził polityk. 

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Gowin totalnie upokorzony przez legendę! Zwierzęce porównanie. Wicepremier wpadnie w szał?!

Zbigniew Girzyńśki wraz z Małgorzatą Janowską i Arkadiuszem Czartorystkim tworzą koło poselskie Wybór Polska. Wcześniej nieformalny lider rozłamowców dał się poznać jako człowiek ojca Tadeusza Rydzyka. Polityk w młodości pracował w Radiu Maryja, a w programie "Politycy do kuchni" chwalił się, że słynnego redemptorystę zna "doskonale" (TU ZOBACZYSZ CAŁE NAGRANIE "POLITYKÓW OD KUCHNI" ZE ZBIGNIEWEM GIRZYŃSKIM). Może teraz Rydzyk przekona Girzyńskiego, żeby ten jednak poparł Przemysława Czarnka. 

CZYTAJ TAKŻE: Co Lech Wałęsa ma na głowie?! To czepek, kapelutek czy czapka? Ale jaja! Tarzamy się ze śmiechu

Sedno Sprawy - Tomasz Siemoniak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE