Putin PRZEPROŚ! Polacy są oburzeni fałszowaniem historii przez prezydenta Rosji [SONDAŻ]

2020-01-23 20:24 DG, JWa
Władimir Putin
Autor: AP Władimir Putin

Zdecydowana większość Polaków nie ma wątpliwości. Prezydent Rosji Władimir Putin (68 l.) dopuszcza się kłamstw na temat historii Polski i powinien za to przeprosić. Takiego zdania jest niemal 80 proc. ankietowanych.

Przypomnijmy: w ostatnich tygodniach prezydent Rosji zabierał głos w sprawie historii i II wojny światowej, ale trudno jego słowa uznać za zgodne z prawdą historyczną! Putin mówił m.in. o przedwojennej Polsce jako antysemickim kraju, który był współwinny wybuchu wojny. Zapytaliśmy Polaków, co sądzą o takiej opinii i odpowiedzi nie pozostawiają wątpliwości. Aż 79 proc. ankietowanych twierdzi, że Putin kłamie i powinien nas za te kłamstwa przeprosić. Trudno te wyniki uznać za coś innego niż prosty i zrozumiały apel: Putin, przeproś Polaków!

Putin przeproś!
Autor: Super Express Putin przeproś!

odobnego zdania są zapytani przez nas o sprawę politycy. – Przyłączam się do apelu skierowanego do prezydenta Rosji, Władimira Putina, by przestał zaogniać polsko-rosyjskie relacje swoimi kłamstwami, które rozpowszechnia na arenie międzynarodowej. Fakty są proste: to Polska jako pierwsza stanęła na drodze dwóch tyranów: Hitlera i Stalina – stwierdził wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz (30 l.).

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 stycznia 2020 r. na próbie 1091 dorosłych Polaków.

Najnowsze