Współpracownik Kaczyńskiego ostrzega posła PO: Może wrócić do więzienia! (Express Biedrzyckiej)

2019-09-20 13:37 DP
Jarosław Kaczyński, Radosław Aleksander Fogiel
Autor: Marek Zieliński, Tomasz Radzik Jarosław Kaczyński, Radosław Aleksander Fogiel

- Nikogo nie mogę zapewnić, że nie znajdzie się w więzieniu - mówi wprost jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego i wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel. W rozmowie z Kamilą Biedrzycką odniósł się w ten sposób do wypowiedzi byłego polityka PiS Michała Kamińskiego, który stwierdził, że dzięki nowym uprawnieniom prokuratora generalnego po wyborach Prawo i Sprawiedliwość będzie wsadzać ludzi do więzień. Fogiel przyznał, że politycy z zarzutami korupcyjnymi - tak jak poseł PO Stanisław Gawłowski mogą wrócić do więzienia.

Radosław Fogiel początkowo tłumaczył, że trudno poważnie odnosić się do słów Michała Kamińskiego, ale dopytywany o szczegóły zmian w prawie tłumaczy. - Przepis trzeba interpretować w kontekście zmian w immunitetach sędziowskich i parlamentarnych (...) mogę zapewnić, że do więzień nie trafią ludzie niewinni. Mamy też polityków opozycji startujących do Senatu, na których ciążą dosyć poważne zarzuty – na przykład pan poseł Gawłowski.

Dopytywany o to, że Gawłowski z więzienia został wypuszczony odpowiedział krótko: "ale może tam jeszcze wrócić".

- To jest decyzja sądu. Ma zarzuty korupcyjne – ja go nie zapewnię, że się w więzieniu nie znajdzie - skwitował sprawę Gawłowskiego Radosław Fogiel.

W "Expressie Biedrzyckiej" wicerzecznik PiS opowiada także o prawdziwej twarzy Jarosława Kaczyńskiego, zdradza, co prezes je na śniadanie i uspokaja wszystkich artystów... OBEJRZYJ CAŁOŚĆ: