Rewolucja w rządzie! Kaczyński przemebluje gabinet Morawieckiego

2021-10-16 6:00
Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Rewolucja w rządzie! Kaczyński przemebluje gabinet Morawieckiego

Szykują się wielkie zmiany w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego (53 l.)! Jeszcze przed odejściem Jarosława Kaczyńskiego (72 l.) z rządu część ministrów pożegna się ze swoimi stanowiskami. – To niczego nie zmienia, bo to prezes PiS będzie nadal superpremierem – komentuje politolog prof. Antoni Dudek (55 l.) w rozmowie z "Super Expressem",

Zanim na początku przyszłego roku Jarosław Kaczyński porzuci fotel wicepremiera, przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych z rządem pożegna się część ministrów. – To niczego nie zmienia, bo to prezes PiS będzie nadal superpremierem – komentuje politolog prof. Antoni Dudek (55 l.). Według naszych informacji ministrem klimatu i środowiska przestanie być Michał Kurtyka (48 l.). Spekuluje się, że to efekt m.in. sporu z Czechami i nałożenia na Polskę gigantycznej kary – 2,3 mln zł dziennie za niezaprzestanie działalności kopalni Turów. Choć mówi się również, że Kurtyka już dawno chciał odejść z resortu. Zastąpić ma go Anna Moskwa (42 l.), która w latach 2017–2020 była wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Nie przegap: Ujawniono prawdziwy powód odejścia Jarosława Kaczyńskiego. "Najważniejsza jest..."

Pod sondą galeria zdjęć z wejścia do rządu ludzi Adama Bielana

Sonda
Czy Kaczyński powinien odejść ze stanowiska wicepremiera?

Nie przegap: To przez niego Kaczyński odchodzi z rządu! Brat cioteczny prezesa PiS zdradza tajemnicę!

Stanowisko straci też minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda (39 l.). Przyczyna: napięte relacje z rolnikami, a priorytetem dla PiS jest walka o wieś. Ma go zastąpić Henryk Kowalczyk (65 l.), czyli jeden z posłów, który sprzeciwiał się forsowanej wcześniej przez PiS i osobiście przez Jarosława Kaczyńskiego „Piątce dla zwierząt”.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki nie będzie już dłużej kierował Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii po tym, jak z rządu wyrzucony został wicepremier Jarosław Gowin (60 l.). Nowym szefem resortu ma zostać Piotr Nowak (41 l.), który w latach 2015–2020 był wiceministrem finansów. Przypomnijmy, że przesądzone jest już również wydzielenie resortu sportu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. A w ramach ustaleń koalicyjnych na jego czele stanie Kamil Bortniczuk (38 l.) z Partii Republikańskiej.

Sedno Sprawy - Radosław Fogiel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE