Rodzinna tajemnica Agaty Dudy. Jej brat wszystko ujawnił. Niesłychane!

2021-02-27 6:30 cha
Agata Duda
Autor: Andrzej Lange Agata Duda

Agata Duda odkąd wyborów prezydenckich w 2015 roku nieustannie wzbudza olbrzymie zainteresowanie wśród Polaków. Aury tajemniczości wokół jej osoby dodaje fakt, że pierwsza dama bardzo rzadko zabiera głos. Stosunkowo niewiele wiadomo też o jej życiu prywatnym. Tymczasem brat Agaty Dudy – Jakub Kornhauser postanowił ujawnić jedną z rodzinnych tajemnic. Jedno jest pewne – z ust małżonki Andrzeja Dudy byśmy się o tym nie dowiedzieli.

Co wiadomo o Agacie Dudzie? Obecna pierwsza dama jest związana z Krakowem. Jest wnuczką Jakuba Kornhausera, pochodzenia żydowskiego, córką poety Juliana Kornhausera, oraz siostrą literaturoznawcy Jakuba Kornhausera.

Żydowskie korzenie

- Gdy byłem mały, obowiązywały w domu dwie narracje - jedna, że rodzina taty jest żydowska, druga, że austriacka. Bawiłem się tymi narracjami i dowolnie wymieniałem. Nazwisko Kornhauser - z końcówką er - jest przecież typowo austriackie. Nigdy nie miałem też problemu z tym, że mam żydowskich przodków, przeciwnie - był to dla mnie powód do dumy, szły za tym ciekawe historie, jak się okazało, również literackie - wspominał Kornhauser junior na łamach „Gazety Wyborczej”.

NIE PRZEGAP: Marta Kaczyńska nagle przekazała ważne słowa stryja! Prezes PiS w końcu powiedział o rodzinieRodzinny sekret

Przy okazji Kornahuser zdradził rodzinną tajemnicę. Choć może się to wydawać na pierwszy rzut oka zaskakujące, jest nią… wiklinowy kosz. Najpierw stał on w pokoju Agaty Dudy, następnie pana Juliana w mieszkaniu, które finalnie stało się własnością brata prezydentowej. - Zawsze kryły się w nim największe tajemnice rodzinne – wyjaśniał Jakub Korhauser. Co to za tajemnice? - Pochowane w teczkach lub albumach zdjęcia. Obozowe i powojenne dokumenty dziadka. Listy od krewnych. Wielkie paki z korespondencją od Barańczaka, Zagajewskiego, ale też Szymborskiej, Iwaszkiewicza – ujawnił.

NIE PRZEGAP: Agata Duda nagle zabrała głos. Do sieci trafił już film. Nie mogła tego zostawić!

Niespodziewane odkrycie

Ale mieszkanie rodzinne skrywało jeszcze jedną tajemnicę. Mianowicie… podsłuchy. Julian Kornhauser w czasach PRL był bowiem represjonowany. - Odkryliśmy je dopiero w latach 90. w trakcie remontu łazienki. Były w piecyku gazowym. Ciekawe, czego można się dowiedzieć dzięki aparaturze zamontowanej w takim miejscu – opowiadał brat pierwszej damy.

NIE PRZEGAP: Tak teraz mieszka Agata Duda. Szczęka opada, co za luksus. Tylko spójrz!

Super Raport 26.02 (Goście: prof. Leszek Balcerowicz - FOR, dr Tomasz Karauda - lekarz, oraz dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW)
Najnowsze