Rydzyk APELUJE do Polaków! Ludzie mogę nie wytrzymać

2020-02-14 14:24 PJ
Tadeusz Rydzyk
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Tadeusz Rydzyk

Ojciec Rydzyk postanowił działać. O co chodzi? O zbliżające się wybory prezydenckie. Kilka miesięcy do terminu wyborów szybko zleci, dlatego politycy już ruszyli w Polskę, a Rydzyk zdecydował, by nie siedzieć cicho, tylko wziąć sprawy w swoje ręce. Duchowny dołączył do specjalnego apelu skierowanego do obywateli. Sprawa jest poważna, tym bardziej, że chodzi o coś, co może być trudne do realizacji. Ludzie mogą tego nie wytrzymać.

Wybory prezydenckie odbędą się w Polsce 10 maja, to termin pierwszej tury. Kampania wyborcza już ruszyła, a wraz nią pojawił się bardzo ważny apel ojca Tadeusza Rydzyka. Znany redemptorysta z Torunia postanowił zabrać głos w sprawie wyborów. Na łamach "Naszego Dziennika" pojawiła się zachęta do wzięcia udziału w akcji sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Chodzi o podjęcie wyzwania postu i modlitwy w intencji wyborów. Głos w sprawie zabrał Rydzyk: – Ważne jest, aby wybrać na prezydenta człowieka, który jest dobrym Polakiem i katolikiem, który będzie godnym reprezentantem katolickiej Polski – powiedział na temat wyborów prezydenckich w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. Dodał też, że trzeba uważać na kandydatów, którzy są przeciwko Kościołowi, stąd potrzeba mądrości dla wszystkich wyborców: – Widzimy wśród kandydatów osoby, które występują przeciwko Kościołowi, przeciwko cywilizacji łacińskiej, a tym samym chcą prowadzić Ojczyznę do samozagłady. Dlatego potrzebna jest mądrość Polaków przy wyborze prezydenta, aby nasza Ojczyzna potrafiła obronić chrześcijańskie wartości, z których wyrasta, i przekazać je kolejnym pokoleniom – wyjaśnił Rydzyk.

CZYTAJ: Lech Wałęsa na luksusowym jachcie. Fotografuje się z pięknymi kobietami, nie ma przy nim żony

ZOBACZ: Płaczący Maciej Stuhr PARODIUJE gest Joanny Lichockiej [WIDEO]

Do włączenia się w modlitewną i postną akcję Rydzyk zachęcił tak: - W trosce o dobro naszej Ojczyzny, przed wyborami prezydenckimi zapraszamy do podjęcia jednego dnia postu o chlebie i wodzie, modlitwy i uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii oraz ofiarowania Komunii św. w intencji Ojczyzny o mądrość i światło Ducha Świętego dla Polaków, aby roztropnie głosując, powierzyli losy naszej Ojczyzny osobie szanującej chrześcijańskie wartości - czytamy fragment  z komunikatu ojca dyrektora na naszdziennik.pl. To poważna akcja, bo nie tylko chodzi w niej o systematyczność, podjęcie wyzwania, ale i nastawienie się na to, by wytrwać w poście o chlebie i wodzie przez jeden dzień w tygodniu. A to może dla wielu chętnych sprawić trudność, potrzeba więc dużo silnej woli. Nie każdy, kto podejmie się wyzwania w nim wytrzyma, ale wiara w powodzenia, jak wiadomo czyni cuda. 

Sprawdź: Zakazany kult Santa Muerte. Dlaczego Watykan zabronił czcić Świętą Śmierć?

Najnowsze