Rząd wyjawił plany ws. skrócenia terminów między dawkami szczepień

2021-05-09 17:53 san
Michał Dworczyk
Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS

Rząd czeka na rekomendację Rady Medycznej przy premierze w kwestii możliwości skrócenia odstępu pomiędzy podaniem pierwszej i drugiej dawki w przypadku szczepionek dwudawkowych - powiedział w niedzielę szef KPRM, pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień Michał Dworczyk. Odnosząc się tym samym do jednego z bardziej bieżących tematów w okresie trwania pandemii koronawirusa.

Kwestia dotycząca przyspieszenia szczepień, które są podawane w dwóch dawkach jest szeroko komentowanym tematem. Rozważania nad owym nie ominęły Michała Dworczyka. Zdaniem Dworczyka trzeba jednak poczekać na opinie ciała kompetentnego, aby stanowić o takich decyzjach. - Jeśli chodzi o skrócenie terminu pomiędzy pierwszym a drugim szczepieniem, jak również skrócenie czasu oczekiwania ozdrowieńców, to czekamy na opinie i rekomendacje w tej sprawie Rady Medycznej - powiedział Dworczyk.

Dworczyk był spytany także o to, kiedy Rada Medyczna podejmie decyzję w sprawie. - Poprosiliśmy naukowców z Rady Medycznej o opinię pod koniec ubiegłego tygodnia i czekamy - skwitował Michał Dworczyk. 

O tym, że rząd planuje, by drugą dawkę Pfizera i Moderny można było podawać już po 21 dniach, a AstraZeneca nie po 12, a po 6 tygodniach podało w niedzielę RMF FM.

Super Raport 07.05 (Goście: Michał Dworczyk - szef KPRM, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor WIM w Warszawie) Sedno Sprawy: dr Grzegorz Cessak
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze