Sensacyjne kulisy rozmów z Jarosławem Kaczyńskim! "Przycisnęliśmy"

2021-05-11 7:49 Piotr Lekszycki
Jarosław Kaczyński
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS

Jarosław Kaczyński ostatnio nie ma lekko. Ciągle musi borykać się a to z niesfornymi koalicjantami, a to z członkami własnej partii. W kuluarach mówi się też o nienajlepszych stosunkach prezesa PiS z Andrzejem Dudą. Ostatnio pomocną dłoń Jarosławowi Kaczyńskiemu wyciągnęła Lewica, która porozumiała się z rządem ws. ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. O sensacyjnych kulisach rozmów z partią Kaczyńskiego opowiedział na antenie Polsat News Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy, a prywatnie partner jednego z jej liderów - Roberta Biedronia.

Jarosław Kaczyński dzięki wsparciu Lewicy - przynajmniej na jakiś czas - mógł odetchnąć z ulgą. Po tym, jak Zbigniew Ziobro i jego ludzie z Solidarnej Polski zapowiedzieli, że nie poprą Funduszu Odbudowy w kształcie wynegocjowanym przez rząd Mateusza Morawieckiego, prezes PiS musiał szukać innych sojuszników. Początkowo wydawało się, że to będzie formalność i zarówno Koalicja Obywatelska, jak i Lewica bez mrugnięcia okiem poprą ratyfikację Funduszu Odbudowy. Tak się jednak nie stało. Zaczęły się różne twarde negocjacje. Ostatecznie PiS zagłosował razem z Lewicą (ZOBACZ MEMY NA TEN TEMAT). O kulisach rozmów z Jarosławem Kaczyńskim właśnie opowiedział Krzysztof Śmiszek. Brzmią one dość sensacyjnie. W końcu prezes PiS raczej nie uchodzi za człowieka, którego można przycisnąć. Zdaniem posła Lewicy i partnera Roberta Biedronia jednak, do takiej sytuacji doszło! - My, jako Lewica, postawiliśmy warunki, przycisnęliśmy Kaczyńskiego i powiedzieliśmy: chcemy 75 tys. mieszkań dla młodych ludzi - przekonywał Śmiszek. 

ZOBACZ TAKŻE: Agata Duda doznała bolesnej kontuzji. Nie może chodzić! Wiemy, jaka jest przyczyna

Poseł Lewicy ostro też odpowiedział atakującym go politykom Koalicji Obywatelskiej. - Można obsobaczać Lewicę, że siedzieliśmy przy jednym stole z PiS-em. Ale co za to zrobiła Platforma Obywatelska czy PSL ws. KPO i pieniędzy unijnych dla Polek i Polaków? Nic - skwitował dosadnie Krzysztof Śmiszek. 

CZYTAJ TEŻ: Lech Wałęsa przyłapany bez maseczki! I to w takim miejscu! Mamy zdjęcia

Express Biedrzyckiej - Waldemar Buda: Lewica wyszła spod buta PO
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze