Agata Duda doznała bolesnej kontuzji. Nie może chodzić! Wiemy, jaka jest przyczyna

Agata Duda
Autor: STANISŁAW KOWALCZUK/ EAST NEWS Agata Duda ma kontuzję nogi

Agata Duda (49 l.) jeszcze niedawno miała towarzyszyć prezydentowi Andrzejowi Dudzie (49 l.) w ważnym spotkaniu ze strażakami w Małopolsce. Jak ustalił „Super Express”, jej plany pokrzyżowała kontuzja nogi i pierwsza dama musiała zostać w Warszawie. – Pani prezydentowa stłukła kostkę w nodze. To niegroźna kontuzja, jest już lepiej – mówi nam nasz informator z Pałacu Prezydenckiego. Spytaliśmy eksperta, ile może potrwać rekonwalescencja Agaty Dudy.

Kontuzja pierwszej damy

Agata Duda 6 maja wzięła udział w zdalnym spotkaniu z rodzicami niepełnosprawnych dzieci. Jeszcze trzy dni wcześniej, 3 maja, Agata Duda zaprosiła towarzyszącą prezydentowi Litwy małżonkę do Pałacu Prezydenckiego, gdzie pokazała Dianie Nausėdienė (57 l.) m.in. pałacową bibliotekę i ogrody na zewnątrz pałacu. 

Nie przegap: Agata Duda ma problemy ze zdrowiem! Prezydent przekazał niepokojące wiadomości

Kontuzja przytrafiła się na początku zeszłego tygodnia. Pierwsza dama stłukła sobie kostkę i nie mogła zbytnio chodzić, ale nie przeszkodziło to jej w zdalnym spotkaniu z rodzicami niepełnosprawnych dzieci 6 maja. Niestety, w piątek z prezydentem na spotkanie ze strażakami nie mogła pojechać, bo trudność sprawiało jej zwłaszcza dłuższe stanie, nie mogła nadwerężać stopy – opowiada nam nasz informator.

Andrzej Duda tak tłumaczył wtedy jej nieobecność: – Niestety, nie dała rady (Agata Duda – red.) być tutaj z nami z uwagi na kontuzję, której doznała z początkiem tego tygodnia i która, niestety, przynajmniej na razie przeszkadza jej bardzo w wykonywaniu obowiązków – mówił prezydent.

Ile może potrwać rekonwalescencja Agaty Dudy?

Agata Duda doznała bolesnej kontuzji. Czym jest stłuczenie kostki w nodze? – Stłuczenie to zwykły uraz: uderzenie, które powoduje uszkodzenie tkanek miękkich. Czasami wymaga założenia ortezy. Przy stłuczeniu gips nie jest konieczny. Przy bardzo dużym urazie rekonwalescencja może potrwać nawet 2–3 tygodnie – powiedział nam lek. Adam Roguś, ortopeda z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Nie przegap: Co naprawdę dolega Agacie Dudzie? Bardzo tajemnicza sprawa

Ubierz się jak Agata Duda
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze