Stan wyjątkowy w Polsce. OŚWIADCZENIE dyrektora z PiS. PILNE!

2020-10-30 10:51 PAP
Krzysztof Sobolewski
Autor: Marcin Wziontek Krzysztof Sobolewski

Stan wyjątkowy w Polsce? Pogłoski o planach jego wprowadzenia krążą od kilku dni. Jaka jest prawda? - Nie ma planów wprowadzenia stanu wyjątkowego, wiązałby się on z mnóstwem ograniczeń, m.in. w sferze gospodarczej i społecznej - oświadczył szef Komitetu Wykonawczego Prawa i i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski pytany w kontekście możliwości ograniczeń protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w związku z nasileniem się epidemii.

Wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od zeszłego czwartku. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki zaapelował o odwołanie planowanych na piątek protestów ze względu na nasilającą się w kraju epidemię koronawirusa. Jak podkreślił, protesty w takich warunkach są zagrożeniem dla życia m.in. seniorów.

Sobolewski był pytany w Programie 3 Polskiego Radia, czy możliwe jest wprowadzenie stanu wyjątkowego dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego Polakom.

"Nie ma takich planów, nie ma takich założeń o stanie wyjątkowym" - oświadczył Sobolewski. Jak podkreślił, "stan wyjątkowy wiązałby się z mnóstwem innych ograniczeń, ale nie tylko w sferze społecznej i gospodarczej".

ZOBACZ TEŻ: Jednak ZAMKNĄ szkoły i sklepy?! Wielki LOCKDOWN. Koronawirus w Polsce

Epidemiolog, prof. Maria Gańczak: Statystyki ministerstwa to wierzchołek góry lodowej. Krótkotrwały lockdown jest konieczny [Super Raport]
Najnowsze