Znany dziennikarz SZCZERZE do Kingi Dudy. - Brakuje mi...

2020-10-26 15:31 ZPL
Kinga Duda zostanie prezydentem
Autor: Art Service

Strajk kobiet od kilku dni nie przestaje zyskiwać na sile. Na ulice polskich miast wyszło mnóstwo osób, które protestują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej możliwości przerywania ciąży. Co teraz zrobi rząd i czy Polki mogą liczyć na reakcję prezydenta Andrzeja Dudy?

W całej Polsce odbywają się manifestacje osób, którym nie podoba się orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Jak już wcześniej opisywaliśmy, decyzja TK oznacza, że w Polsce zgodnie z prawem aborcja jest dopuszczalna już tylko w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia oraz gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, np. gwałtu. W pierwszym przypadku prawo dopuszcza aborcję do momentu osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki. W drugim, jej możliwość dopuszcza się, gdy od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

Zgodnie z prawem, teraz decyzję TK powinien opublikować rząd, ale już teraz część polityków opozycji apeluje, by tego nie robić. Możliwa jest również nowelizacja ustawy, co zaproponował choćby Jarosław Gowin. Całkiem możliwe jest również, że głos na ten temat zabierze Andrzej Duda. Już teraz pojawił się apel do jego córki, Kingi. - Brakuje mi głosu społecznej doradczyni prezydenta Kingi Dudy - napisał na Twitterze Wojciech Szacki, dziennikarz "Polityki".

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Iławie (25.10.2020)
Najnowsze
KOMENTARZE