Strajk Kobiet. PiS na kolanach. Kaczyński znokautowany [NAJNOWSZY SONDAŻ]

2020-10-29 7:50 miko
Sejm
Autor: Sejm

Tak słabego notowań PiS nie miało od 2015 r. - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej". Partia prezesa Jarosława Kaczyńskiego prowadzi, ale jej poparcie spadło prawie do poziomu Koalicja Obywatelskiej.

Sondaż telefoniczny Kantar wykonano na próbie tysiąca osób w dniach 26-27 października, czyli po decyzji TK. Respondenci w większości ocenili orzeczenie negatywnie, ich oceny o samych demonstracjach były podzielone.

Dlaczego na ogłoszenie wyroku zdecydowano się właśnie teraz? Ponad połowa badanych (66 proc.) zgadza się ze stwierdzeniem, że "postanowiono specjalnie wrzucić trudny temat, by odciągnąć uwagę od spraw niewygodnych dla rządzących". Co piąty pytany (20 proc.) uznał, że "po prostu Zjednoczona Prawica konsekwentnie realizuje kolejny punkt ze swojego programu". Pozostali (14 proc.) udzielili odpowiedzi "nie wiem".

W sondażu poparcia dla partii politycznych Prawo i Sprawiedliwość zdobywa 26 proc. poparcia. Tak słabego wyniku ugrupowanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego nie miało od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Ostatnie badania Kantar dawały PiS 36-39 proc.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem 24 proc. Na ostatnim stopniu podium znalazła się Polska 2050, czyli ruch Szymona Hołowni popierany przez aż 18 proc. badanych.

Na kolejnych miejscach uplasowała się: Konfederacja oraz Lewica z poparciem po 8 proc., a następnie Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz'15 z wynikiem 3 proc.

Protest kobiet pod siedzibą Ordo Iuris w Warszawie
Najnowsze
KOMENTARZE