Sukces polskiego przewoźnika. LOT przejął niemieckie linie

2020-01-24 16:32 MMB
LOT
Autor: Shutterstock Lot

Największa niemiecka wakacyjna linia lotnicza trafi w polskie ręce! – Polska Grupa Lotnicza przejmuje Condor Air - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki (52 l.). Polacy wygrali rywalizację o przejęcie linii z Amerykanami i Brytyjczykami.

– To dowód siły polskiej gospodarki – cieszył się szef rządu na konferencji prasowej. – Transakcja ta zabezpiecza również przyszłość Condora i gwarantuje stabilność i nowe perspektywy rozwoju pracownikom, klientom i partnerom biznesowym tej linii – mówił z kolei prezes LOT Rafał Milczarski (43 l.). - Cieszymy się, że Condor, najpopularniejsza wakacyjna linia lotnicza w Niemczech, zyskała w Polskiej Grupie Lotniczej i LOT stabilnych, doświadczonych i dynamicznie rozwijających się partnerów, którzy zabezpieczają przyszłość naszej firmy – przekazał mediom prezes zarządu Condora, Ralf Teckentrup (63 l.).

Jak poinformowała PGL w komunikacie, transakcja ma się zakończyć do końca kwietnia 2020 roku, po uzyskaniu niezbędnych zgód organów antymonopolowych. Agencja prasowa DPA podała nieoficjalnie, że LOT wygrał rywalizację o niemieckie linie z kilkoma światowymi inwestorami, m.in. z amerykańskim funduszem Apollo i brytyjskim Greybull. Niemiecki przewoźnik należał wcześniej do najstarszego biura podróży na świecie Thomas Cook. Został wystawiony na sprzedaż po bankructwie biura w 2019 roku.

Najnowsze