Syn Edwarda Gierka nie wystartuje do europarlamentu. Znamy powód!

2019-02-28 18:47 KAMIL SZEWCZYK
Adam Gierek
Autor: Stanisław Kowalczuk Adam Gierek

W europarlamencie zasiadał od 2004 roku i od tamtego czasu trzykrotnie dostawał świetne wyniki w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak się jednak dowiedzieliśmy, prof. Adam Gierek, syn Edwarda Gierka, w zbliżających się majowych eurowyborach już nie wystartuje z list lewicy. Dlaczego? Znamy powód!

Order Sztandaru Pracy II Klasy, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal Zasłużonego dla Obronności Kraju, Medal Komisji Edukacji Narodowej – to tylko niektóre z odznaczeń prof. Adama Gierka, w latach 2010 – 2013 wiceszefa Unii Pracy, który nieprzerwanie od 2004 roku zasiadał również w europarlamencie do którego startował z list SLD – UP. W 2004 roku dostał prawie 70 tys głosów i zasiadał w Komisji Przemysłu, Badań i Energii. W 2004 roku był wśród założycieli Ruchu Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka. Adam Gierek był również przymierzany w 2005 roku do startu w wyborach na prezydenta Polski, ale w ostateczności do tego nie doszło. Z kolei w wyborach w 2009 roku do europarlamentu z list SLD-UP otrzymał 69 tys głosów, co oznaczało dla niego reelekcję w PE. 

W ostatnich wyborach do PE również zdobył mandat uzyskując prawie 57 tys głosów. W majowych eurowyborach w 2019 roku syn Edwarda Gierka już jednak nie wystartuje. Powód? - Pan profesor Adam Gierek ma ponad 80 lat i zawiesza swoją działalność polityczną – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy, który sam będzie ubiegał się o mandat europosła z list Lewicy – Razem z pierwszego miejsca w Poznaniu.

Najnowsze