TAJEMNICA sukcesu Dudy. To oni za nim stali! LISTA nazwisk

2020-07-13 13:12 Jot
Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy
Autor: Marek Kudelski Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy

Andrzej Duda w niedzielnych wyborach zdobył 51,21 proc. głosów, to wyniki podane przez Państwową Komisję Wyborczą w poniedziałek o 8.00. Wyniki te to dane z ponad 99 proc. komisji obwodowych. Prezydent Duda zdobył największą liczbę głosów w III RP. Kto stał za jego sukcesem? Poznaj listę nazwisk.

Andrzej Duda wygrała wybory prezydenckie 2020. Zdobył 51,21 proc., co stanowi 10 413 094 głosów. To dane z ponad 99 proc. obwodowych komisji wyborczych. Jednocześnie jest to jedna z najwyższych liczba głosów jaką prezydenci wygrywali wybory. Kto pomógł Dudzie w sukcesie? Oczywiście w jego sztabie nie zabrakło Beaty Szydło i Joachima Brudzińskiego, ale był też szereg osób, które dołożyły swoje do sukcesu Dudy. Kim są? To Adam Bielan, rzecznik sztabu, doświadczony w kampanijnych bojach. Jak czytamy na Onet.pl: -  Jeden z najlepszych w Polsce specjalistów od kampanii wyborczych. Kolejną osobą stojącą za zwycięstwem Andrzeja Dudy jest Piotr Agatowski, który jak opisuje portal to: - Krakowski znajomy Andrzeja Dudy uchodzi w obozie rządzącym za architekta sukcesów i szarą eminencję partii rządzącej. Z jego głosem liczy się sam Jarosław Kaczyński. Z wykształcenia socjolog, którego zadaniem jest badanie konkretnych grup społecznych i panujących w nich nastrojów.

SPRAWDŹ: Wybory 2020. PKW podała WYNIKI! Wiadomo, ile głosów dzieli Dudę i Trzaskowskiego [RELACJA]

Następny na liście jest Krzysztof Sobolewski, poseł i sekretarz Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. W sztabie wyborczym pełnił  funkcję pełnomocnika wyborczym komitetu Andrzeja Dudy. Na liście osób stojących za sukcesem Dudy wg Onetu znalazł się też Marcin Mastalerek, to jemu w czasie wieczoru wyborczego dziękował Andrzej Duda. Kiedyś poseł PiS, a w okresie 2014 - 2015 był rzecznikiem partii Jarosław Kaczyńskiego. Listę  zamykają Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, opisywani jako: -  To PR-owcy, którzy od lat pracowali na partyjnym zapleczu. 

Wieczór Wyborczy (12 VII)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze