Wybory 2020. Brudziński UJAWNIŁ, komu Duda zawdzięcza zwycięstwo. Polityk SZCZERY jak nigdy

2020-07-13 9:52 Paula
Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy
Autor: Marek Kudelski Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy

Wybory 2020 - znamy już wyniki niemal ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Zgodnie z nim zwycięzcą wyborów jest Andrzej Duda, który zdobył 51,21 proc. wszystkich głosów. Rafał Trzaskowski zebrał 48,79 proc. Cały czas nie milkną echa wyborów. Na szczery komentarz zdecydował się Joachim Brudziński, który napisał, że Duda zawdzięcza wygraną jednej osobie... prezesowi PiS.

PKW podała wyniki z ponad 99 proc. komisji obwodowych. Liczenie poszło sprawnie i już wiemy, że Andrzej Duda wygrał wybory 2020 uzyskując 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski zdobył  48,79 proc. W przeliczeniu na głosy kandydatów różni około pół  miliona oddanych głosów. Jeszcze przed wyborami mówiono, że w tym starciu liczy się dosłownie każdy głos. Od niedzielnego wieczoru nie milkną echa wyborów. Kilka zdań na ten temat napisał też Joachim Brudziński, który wyjątkowo szczerze przyznał, że wygraną Andrzej Duda wygraną zawdzięcza w szczególności jednej  osobie, czyli prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że Brudziński był członkiem sztabu Dudy. Tak skomentował wygraną prezydenta: - Po wynikach przedstawionych przez PKW rozpocznie się teraz festiwal, podziękowań i analiz kto najbardziej przyczynił się do zwycięstwa #PAD - napisał. 

I podkreślił: - Prawda jest taka, że zwycięstwo to Prezydent zawdzięcza (tak samo jak 5 lat temu) Jarosławowi Kaczyńskiemu. Koniec kropka.

Wieczór Wyborczy (12 VII)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze