Najnowszy sondaż. Koszmar Szydło i Kaczyńskiego. Morawiecki z fenomenalnym wynikiem!

2021-10-29 15:55
Beata Szydło, Mateusz Morawiecki
Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/SUPER EXPRESS, AP Beata Szydło, Mateusz Morawiecki

Sondaż Instytutu Pollster dla „Super Expressu” pokazuje, jakie poparcie ma premier Mateusz Morawiecki wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy. Wynik szefa rządu może robić wrażenie! Premier Morawiecki daleko w tyle zostawił bardzo popularną w samym PiS Beatę Szydło i samego Jarosława Kaczyńskiego. – Wyborcy PiS mają swojego premiera i doceniają to – ocenia politolog prof. Kazimierz Kik. Wynik sondażu dla Szydło i Kaczyńskiego może być prawdziwym koszmarem.

Najnowszy sondaż „Super Expressu” pokazuje, jak ważny dla elektoratu Zjednoczonej Prawicy jest premier Mateusz Morawiecki. Wyborcy PiS zapytani o to, kto powinien być premierem, nie mają wątpliwości. Ponad 70 proc. z nich stawia na obecnego szefa rządu - wynika z najnowszego sondażu Pollster dla "SE". Skąd tak duża przewaga premiera Morawieckiego nad innymi politykami obozu władzy? – Mateusz Morawiecki przełamał początkową nieufność elektoratu PiS. Wyborcy PiS mają swojego premiera i doceniają to – tłumaczy prof. Kazimierz Kik. Nie bez znaczenia jest również to, że premier został namaszczony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – Wyborcy zostali przez Kaczyńskiego przekonani i wyniki sondażu dają temu wyraz – mówi nam politolog. Silną pozycję premiera dostrzegają też politycy Zjednoczonej Prawicy. – Polacy doceniają pracę rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Zapewne wystąpienie premiera w Brukseli w obronie interesów Polski też ma wpływ na tak wysoką ocenę – komentuje rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Nie przegap: Tak naprawdę nazywa się Mateusz Morawiecki! Tego nie ma nawet w oficjalnej biografii

Pod sondą i wynikami sondażu galeria ze zdjęciami Mateusza Morawieckiego z rodziną

Który polityk Zjednoczonej Prawicy powinien być premierem?
Autor: SE Który polityk Zjednoczonej Prawicy powinien być premierem?
Sonda
Jak oceniasz Mateusza Morawieckiego?

To wynik dobrej pracy pana premiera Morawieckiego i jego rządu. Pozycja premiera jest bezdyskusyjna i sądzę, że szef rządu zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej bardzo dobrze prezentuje stanowisko Polski, polskie racje – mówi nam z kolei poseł PiS Bolesław Piecha. Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 27-28 października 2021 r. na próbie 1078 dorosłych Polaków.

KARPACZ 2021: Mateusz Morawiecki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE