To może być POLITYCZNA BOMBA. Duda ZABLOKUJE Pawłowicz i Piotrowicza?

2019-11-06 8:12
Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz
Autor: Piotr Grzybowski, Marcin Smulczyński/SUPER EXPRESS Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz

Kandydatury Krystyny Pawłowicz (67 l.) i Stanisława Piotrowicza (67 l.) na sędziów Trybunału Konstytucyjnego wzbudziły niemałe zamieszanie w Pałacu Prezydenckim. Jak wynika z naszych informacji Andrzej Duda (47 l.) poważnie zastanawia się nad ich zablokowaniem. Przypomnijmy, że powoływanie sędziów jest osobistą prerogatywą prezydenta i tylko od niego zależy, czy byli posłowie PiS obejmą nowe, ciepłe posadki w TK.

Od poniedziałku mówi się, że te nominacje są kłopotliwym „prezentem” dla Andrzeja Dudy. Start swojej walki o reelekcję wyobrażał sobie zupełnie inaczej niż uzupełnienie składu sędziowskiego TK nazwiskami Pawłowicz i Piotrowicza. Okazuje się jednak, że prezydent może wyjść z całej sytuacji obronną ręką. - Na razie wiele wskazuje na to, że pod tymi nominacjami podpisu prezydenta nie będzie. To byłoby fatalne wejście w kampanię, bezlitośnie później wykorzystywane przez konkurentów – mówi „SE” jeden ze współpracowników Andrzeja Dudy. - Cały czas liczymy jednak na to, że decyzje będą zmienione i prezydent nie będzie miał takiego dylematu – dodaje.

Zablokowanie kandydatur Piotrowicza i Pawłowicz nie byłoby pierwszą taką decyzją Andrzeja Dudy w tej kadencji. Przypomnijmy, że w 2016 roku nie podpisał nominacji 10 z 13 sędziów wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa.

Ostrożnie o przyszłych sędziach TK wypowiada się senator Jan Maria Jackowski z PIS:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE